Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Scott Stego

Hodnotenie: 3.5/5
143
Biker
Test: Helma Scott Stego

Polstrovanie je síce minimalistické, no v reálnych podmienkach bohato stačí a prispieva k ľahkému a priedušnému pocitu na hlave.

Vnútri nájdete štandardne aj MIPS –lacnejšia verzia bez neho sa nepredáva. Scott bola jedna z prvých značiek, ktoré ho začali používať a už neprestali.

Helma pokrýva dostatočnú časť hlavy a vzadu je spustená pekne nízko. Šilt nie je výškovo nastaviteľný a hoci je dostatočne krátky, aby nezacláňal, dvihnúť ho môžete iným sklonom helmy vďaka vertikálne nastaviteľnej retenčnej kolíske.

V tej najvyššej sa však otočné koliesko takmer dotýka spodného okraja helmy, a tak sa nastavuje o niečo ťažšie. Vo všeobecnosti však ide o pohodlnú a ľahkú helmu, ktorá dostatočne dobre vetrá a vyzerá celkom unikátne.

  • Hmotnosť 323 g
  • Veľkosti S, M, L

www.scott-sports.com

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu