Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Mavic Crossmax Pro

Hodnotenie: 3.5/5
160
Biker
Test: Helma Mavic Crossmax Pro

V prednej a hornej časti helmy nájdete zvnútra pamäťovú penu XRD, ktorá má za úlohu pohlcovať nárazy. Nepatrí síce k najpohodlnejším a spočiatku nám na čele prišla príliš tesná, no časom sa prispôsobila tvaru hlavy a neprekážala nám ani na dlhších výjazdoch.

Dlhý šilt je potrebné trochu pridvihnúť, pretože v tom najnižšom nastavení už výrazne zasahuje do zorného poľa. Popruhy, ktoré helmu držia pod bradou, sú uchytené zvnútra helmy. Po zapnutí tak sedia priamo na pokožke tváre a dobre rozkladajú napätie.

Hmotnosť je príjemne nízka a zodpovedá jej aj vysoká priedušnosť. Retenčná kolíska sa uťahuje ľahko a tlak rozkladá rovnomerne po celom obvode hlavy. Nastaviť sa dá aj vertikálne, no budete potrebovať silné palce a trochu odvahy, že ju pri tom nepoškodíte.

  • Hmotnosť 322 g
  • Veľkosti S, M, L

www.bikecentrum.cz

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu