Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Batohy

Test: Vodoodolný ruksak Polaris Aquanought

Hodnotenie: 3.5/5
59
Biker
Test: Vodoodolný ruksak Polaris Aquanought

Verdikt: Vzhľadom na cenu je tu trochu jednoduchá konštrukcia, no čo sľubuje, to aj dodrží – náklad udrží v suchu.

Plusy: V daždi skutočne udrží veci v suchu. Rukáv na náradie pomáha vnútri udržiavať poriadok a zabraňuje hrkaniu.

Mínusy: Horšie odvetraný zadný panel. Nedostanete k nemu rezervoár.

Tento ruksak je vodoodolný, ľahký (492 g) a celkom minimalistický. Hodí sa tak v prípade, ak so sebou potrebujete zobrať to najnutnejšie do toho najhoršieho počasia.

Vodný rezervoár k nemu nedostanete, no dá sa doň vložiť – zaujímavé pritom je, že sa nevkladá dovnútra, ale z vonkajšej strany, v mieste, kde ruksak sedí na chrbte. Sem sa vojde až trojlitrový rezervoár. Hlavné vnútorné oddelenie je plne vodoodolné vďaka materiálu aj vodoodolným zipsom YKK.

Vnútri nájdete aj odnímateľný rukáv na uloženie náradia. Desaťlitrová kapacita je ideálna na celodenné výjazdy. Stačí na náhradnú dušu, jedlo, bundu aj nástroje na opravu a hlavne hocičo, čo by nemalo zmoknúť. Z vonkajšej strany je tu aj jedno sieťovinové vrecko. Je však celkom malé a nenašli sme preňho príliš veľké využitie – zvlášť ak je pointou ruksaku udržať veci v suchu.

Na chrbte sedí pohodlne a pri jazde sa príliš nehýbe. Zadný panel však nie je úplne najlepšie odvetraný, a tak sa pod ním spotíte viac ako v prípade niektorých iných na trhu.

www.made4bike.sk

Vaše komentáre

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu