Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Video: Medveď naháňal cyklistov až 1km na traile v Kanade

"Choď, choď, choď! Nie, nie, nie! - Musíme zostať pokope!," kričali po sebe vystrašení bikeri na kanadskom Mount Seymour.
Martin Sarvaš

Brad Martyn išiel spolu s dvomi kamarátmi jazdiť na trail TNT na severe kanadského Vancouveru.

Počas prestávky si všimli, že sa k nim pomaly blíži medveď. O pár sekúnd sa však rozbehol. Rýchlo sa teda spustili dole trailom s úmyslom uniknúť medveďovi.

Na TNT traile boli všetci traja po prvýkrát, takže museli ísť opatrne a pomaly. Po pol minúte spomalili, Brad sa otočil a uvidel medveďa, ktorý ich naháňal po traile.

Po kilometri jazdy zastavili a mysleli, že medveď za nimi už nešiel, no opäť sa objavil spoza stromu, iba zopár metrov od nich.

Prečítajte si tiež

Bradovi sa však podarilo spolu s kamarátmi zahnať a vystrašiť medveďa tým, že po ňom začali kričať, zdvihli bicykle nad hlavy a hádzali kamene okolo seba, aby vytvorili čo najväčší hluk. Medveďa to vystrašilo a ušiel do lesa.

V oblasti Mount Seymour bolo videných viac medveďov a cyklistická asociácia North Shore žiada cyklistov, aby si radšej teraz vybrali iné lokality na jazdenie.

„Máme na Shore mnoho ďalších trailov a dúfame, že si cyklisti dokážu naplánovať jazdenie okolo tohto územia a mohli by dať tomuto medveďovi viac priestoru. Medveďe tu boli skôr,“ hovorí Cooper Quinn, riaditeľ asociácie North Shore.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia