Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Video: 21-ročný freerider preskočil tesne ponad pelotón na pretekoch Tour De Utah

Vyzerá to tak, že skákanie ponad cestných cyklistov je čoraz populárnejšie. Avšak v tomto prípade aj nebezpečnejšie.
Martin Sarvaš

Mladý 21-ročný freerider Danny Fendler preskočil ponad cestných cyklistov počas pretekov Tour De Utah.

Zdá sa, že freerideri si zábavku skákania cez cyklistov užívajú čoraz viac. Na Tour de France je to už akousi tradíciou a vyzerá to tak, že sa rozširuje aj do sveta.

Preskoky cez cyklistov bývajú v, nazvime to, „bezpečnej“ vzdialenosti nad nimi, avšak v tomto prípade to tak úplne nebolo. Fendler bol v jednom momente iba približne jeden meter nad dvomi pretekármi, čo je už skutočne nebezpečne blízko.

Prečítajte si tiež

„Keď som dopadol, mal som v sebe najviac adrenalínu za celý môj život. Bolo to šialené. Nikdy som nezažil také vzrušenie na bicykli. Zišiel som ešte pár metrov, zahodil som bicykel a spadol som na zem. Bol som fakt šťastný. Po chvíli som vrátil do reality a zišiel som dole trailom, lebo som sa nechcel dostať do problémov,“ vyjadril sa Danny Fendler.

„Musíte zvážiť svoje šance. No v skutočnosti boli nadšení aj samotní pretekári. Aj sanitka, ktorá išla za nimi trúbila. Nakoniec sme pobavili omnoho viac ľudí v porovnaní s tými, ktorí boli pohoršení,“ dodal Danny Fendler.

Prečítajte si tiež

Otestujte sa: Fakty a zaujímavosti o Tour de France 2019
0%

Kto vyhral žltý dres Tour de France 2019?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Tour de France 2019 má najmladšieho víťaza za posledných 110 rokov. 22-ročný Kolumbijčan rozhodol o svojej výhre v horskej 19. etape v Alpách, kde získal 45-sekundový náskok pred Alaphilippom a v skrátenej 20. etape svoju vrchársku formu už len pohodlne potvrdil.

Kto mal najdlhšie oblečený žltý dres?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky pretekár tímu Deceuninck–Quick-Step Julian Alaphilippe predviedol na Tour de France 2019 niečo, čím pobláznil celé Francúzsko a niečo čo určite nikto nečakal – bol lídrom celkového poradia a mal oblečený žltý dres až 14 dní. Alaphilippe je považovaný za klasikára a univerzálneho jazdca, nie vrchára, takže o to bolo jeho vedenie v celkovom hodnotení prekvapujúcejšie.

Kto z týchto pretekárov nemal oblečený žltý dres ani raz na Tour 2019?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúz Romain Bardet síce vyhral súťaž vrchárov, no na Tour de France 2019 sa mu nedarilo podľa jeho predstáv ani očakávaní tímu.

Kto vyhral najviac etáp na Tour 2019?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Jazdec tímu Lotto-Soudal Caleb Ewan vyhral tento rok tri etapy, čo sa tento rok nepodarilo nikomu inému. Rovnaký úspech dosiahol minulý rok Peter Sagan.

V ktorej etape odstúpil Thibaut Pinot?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Pinotove odstúpenie v závere Tour bolo obrovským sklamaním pre celé Francúzsko a bolo by určite veľmi zaujímavé sledovať záver pretekov, v ktorom by sa naháňali za sekundami Pinot aj Bernal.

Prečo Pinot odstúpil?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky pretekár Thibaut Pinot bol silným adeptom na víťazstvo Tour 2019, čo dokazoval počas celých pretekov. Zlom však prišiel v 19. etape, v ktorej v úvode s plačom zosadol z bicykla a odstúpil. Dôvodom bol natrhnutý sval, ktorý mu spôsoboval v ľavej nohe veľké bolesti.

Aké prevýšenie prekonali pretekári na stúpaní na Val Thorens?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Ťažké stúpanie na Val Thorens má dĺžku 33,4 km s priemerným sklonom 5,5%. Skrátenú alpskú 20. etapu vyhral Vincenzo Nibali.

Ktorú etapu vyhral Peter Sagan na Tour 2019?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Peter Sagan vyhral tento rok jednu etapu a dokopy tak vyhral v histórii Tour už 12 etáp.

Koľkokrát sa umiestnil Peter Sagan v TOP5?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Sagan dosiahol v 7. etape už svoje 45. pódiové umiestnenie na Tour de France. Najlepším v histórii je legendárny Eddie Merckx so 63 pódiovými umiestneniami.

Koľko kilometrov mala celá Tour de France 2019 po skrátení etáp?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Fakty a zaujímavosti o Tour de France 2019
Skvelé! Vidno, že v júli ste strávili pekných zopár hodín sledovaním Tour de France.

Môžete sa za seba hanbiť. Zaslúžite si takýto kopanec od Petra Sagana.

Dobrý výsledok! Tour ste sledovali celkom pozorne, ale zopár maličkostí vám ušlo.

Vaše komentáre