Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Rojček a Baránek po skvelých jazdách postúpili do finále pretekov svetového pohára v Maribore

Jazdci Kellys Factory Teamu Adam Rojček a Rasťo Baránek skončili v kvalifikácii na 13. a 26. mieste. Zajtra poobede si zmerajú silu s tými najlepšími na svete.
Martin Sarvaš

Foto: Piotr Staroń

Celé výsledky kvalifikácie nájdete na konci článku.

Slovenskí zjazdári Adam Rojček a Rastislav Baránek dnes postúpili do finále pretekov svetového pohára v Maribore, v Slovinsku.

Rojček skončil v kvalifikácii na 13. mieste a Baránek na 26. mieste. Finále pretekov je zajtra poobede a od 12:30 bude vysielaný aj online prenos na Red Bull TV.

Najrýchlejší v kvalifikácii bol Mark Wallace s časom 3:17.756, druhý bol Aaron Gwin a tretí Finn Iles. Rojček zaostal za Wallaceom 7,3 sekundy.

V ženách bola najrýchlejšia Tracey Hannah, za ňou skončila Rachel Atherton a tretia bola Tahnee Seagrave. Zaujímavosťou je, že Rachel Atherton (3:32:688) mala o pár stotín pomalší čas ako talentovaná 17-ročná juniorka Valentina Höll (3:32:652).

Foto: Piotr Staroń

„Neviem opísať pocity ktoré mám. Som neskutočne šťastný vidieť chalanov medzi tými najlepšími. Hlavný závod je síce zajtra, ale dnešná kvalda sa zapíše už teraz do histórie slovenského zjazdu, ako jedna z najúspešnejších našej reprezentácie. Byt pritom a vidieť zúročenie celej ich snahy je na nezaplatenie,“ napísal na Facebooku Michal Wiesenganger, manažér Kellys Factory Teamu.

Pozrite si trať v Maribore z pohľadu Gee Athertona:

Výsledky kvalifikácie

Elite Muži

Elite ženy

Juniori

<

Juniorky

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu