Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Na cyklistov štval agresívneho psa, za trest dostal 18 mesiacov väzenia

Angličan svojho psa bil, aby bol agresívny. Okrem trestu väzenia má zákaz v budúcnosti vlastniť psa.
Martin Sarvaš

Ilustračná foto: Unsplash / Jana Sabeth Schultz

Už sme videli všelijaké formy obťažovania či násilia voči cyklistom, ale nasledovný prípad s Angličanom, ktorý na cyklistov štval svojho psa, je skutočne niečim neuveriteľným.

Po nedávnom ukončení súdneho konania dostal Angličan ako trest 18 mesiacov väzenia.

Alexander Andrews (47) štval svojho psa na cyklistov, ktorí jazdili po chodníku. Títo cyklisti však išli po chodníku, pretože cyklopruh blokovala výstavba. Andrewsovým riešením bolo poštvať psa na všetkých, ktorí nedodržali pokyn značky zosadnúť na chodníku z bicykla.

Americký stafordšírsky teriér menom Piglet napadol viacerých cyklistov, dvoch pohrýzol, pričom jeden z nich utrpel vážnejšie zranenia.

Do väzenia na jeden a pol roka

Portál Oxford Mail informuje, že útoky sa odohrali v Októbri a Novembri roku 2017, záverečný rozsudok však padol iba pred pár dňami. V oboch prípadoch Andrews najprv po cyklistoch kričal, aby zosadli z bicyklov a keď ho neposlúchli, vypustil na nich agresívneho Pigleta.

Victorii Lackey spôsobil Piglet vážnejšie zranenia, keď ju pri jazde na bicykli pohrýzol do nohy a držal sa jej asi ďalších päť metrov. Victoria na súde povedala, že po útoku jej zostali na nohe veľké nepríjemné jazvy.

Alexander Andrews na súde priznal svoju vinu a sudca tento incident označil ako úmyselný čin a násilnú kampaň proti cyklistom. Za svoje konanie dostal Andrews 18 mesiacov väzenia.

Prečítajte si tiež

Psa už vlastniť nesmie

„Svojho psa ste používali na zastrašovanie a ohrozovanie druhých ľudí. Boli ste nahnevaní na cyklistov a bili ste svojho psa, aby sa choval agresívne. Samotný pes by nemusel byť hrozbou, ale vo vašich rukách bol násilnou zbraňou a nástroj zastrašovania,“ povedal na súde sudca Peter Ross.

Okrem trestu 18-mesačného väzenia, súd zakázal Andrewsovi v budúcnosti vlastniť psa.

Aj keď Piglet bol zle vychovaný a je agresívny, utrateniu sa vyhol a súd rozhodol, že si prejde prevýchovným programom, kde ho naučia, že cyklisti nie sú žuvacie hračky.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu