Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Recenzie

Test: Peugeot Rifter

Rifter klame telom – zvonku nepôsobí ani zďaleka tak priestranne ako po sadnutí si dovnútra.
15 990
Biker
Test: Peugeot Rifter

Téma prekvapujúcich protikladov sa nesie aj interiérom – na jednej strane je tu maličký volant ako zo športového kupé, na strane druhej prevodovka s dlhým chodom aj rýchlosťami jasne odkazujúca na diaľkové výlety. Sedadlá aj zvyšok kabíny sú komfortné – obe predné majú svoju vlastnú lakťovú opierku, hoci tá na dverách by mohla byť polstrovaná o niečo štedrejšie.

V tejto úrovni výbavy tiež majú to najrýchlejšie a najvýkonnejšie vyhrievanie sedadiel, aké sme kedy testovali. Na tie zadné sa zase bez problémov poskladajú traja dospelí ľudia. Dostatok miesta budú mať na nohy, ako aj na výšku.

Rifter vynikajúco spĺňa definíciu triedy MPV – či už považujete za svoje poslanie na tejto planéte robenie detí, alebo vlastníctvo príliš veľkého množstva bicyklov, dovnútra sa zmestí všetko. Nejde ani tak o samotný objem (775 resp. masívnych 3 500 l po sklopení sedadiel) ako o jeho tvar a variabilitu.

Tri zadné sedadlá sú sklopné aj jednotlivo, zadné dvere obrovské, nakladacia hrana nízko a strop zase naozaj vysoko. Po celej kabíne sú poschovávané praktické odkladacie priestory, poličky a držiaky. Pokiaľ teda ide o zbalenie sa na športový víkend aj rodinnú oslavu, Rifter má všetky potrebné kvalifikácie.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu