Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kľuky

Test: Kľuky Praxis Works Turn Girder M30

Hodnotenie: 4/5
199
bikeradar

Králi dlhej životnosti, značka Praxis, dali svoje skvelé stredové ložiská a prevodníky dokopy s týmito nepriestrelnými kľukami značky Turn.

Masívne hranaté kľuky dokážu poriadne ošúchať členky, najmä ak pedálujete so špičkami von, a ich extrémna tuhosť je citeľná už na prvé zašliapnutie do pedálov. Pridajte hrubú 30 mm osku a kľuky neuhnú ani o milimeter ani pod tými najťažšími jazdcami.

Fanúšikovia bicyklov s nízkymi stredmi budú vďační aj za krátky rozmer ramien 165 mm, no ani s dlhšími nie sú až také strašne ťažké. Pavúk je k nim pripevnený napevno a v ponuke sú rôzne samostatne predajné prevodníky s 30 – 38 zubami.

Meniť ich však tak skoro určite nebudete musieť. Za studena kované píly sú mimoriadne odolné proti opotrebeniu a reťaz držia úctyhodne pevne. Samostatne predajné stredové ložiská Praxis vydržia rovnako dlho a dajú sa zohnať na akýkoľvek rám.

Hmotnosť: 691 g
Dĺžka: 165, 170, 175 mm

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 17:22 Mladý Kolumbijčan Buitrago vyhral aj napriek pádu náročnú horskú etapu na Giro d’Italia (+video).

Richard Carapaz si udržal ružový dres a v celkovom hodnotení sa posunul na tretie miesto Mikel Landa, ktorý po 17. etape stráca 1:05 minúty. Druhý je aj naďalej Jai Hindley s trojsekundovou stratou.

Včera 14:55 Video: Jan Hirt vyhral etapu na Gire s povoleným zadným kolesom v záverečnom kopci i zjazde.

„Záverečný kopec a zjazd som mal vysunutú osku zo zadného kolesa. Bicykel bol nestabilný, reťaz neustále skákala a brzdové platničky sa poriadne šúchali o kotúče, ale na výmenu bicykla nebol čas,“ opísal 31-ročný český pretekár, ktorý si v 16. etape pripísal najväčší úspech v kariére.

Včera 12:15 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Canyon.

Canyon prinesie do Kálnice 16 testovacích bicyklov, takže si rýchlo vyberte a rezervujte si ten svoj, kým nie je neskoro.

Včera 11:51 Holanďanka Van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke, na dráhe išla priemernou rýchlosťou 49,254 km/h.

Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972.

Včera 11:51 Fotogaléria: Ako Ellen van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke.

35-ročná cyklistka Ellen van Dijk išla na dráhe vo velodróme Velodrome Suisse vo švajčiarskom Grenchene 60 minút priemernou rýchlosťou 49,254 km/h. Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972. Pozrite si fotografie z prípravy, samotnej rekordnej jazdy i nasledovných osláv.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu