Peter Sagan vyhral trinástu etapu Tour de France po záverečnom špurte

Trojnásobný majster sveta si pripísal tretiu etapovú výhru na tomto ročníku a celkovo 11. víťazstvo počas jeho účinkovania na Tour. Pred Kristoffom má už 228-bodový náskok.

Sagan sa teší z tretieho etapového víťazstva na tohtoročnej Tour. Zdroj: twitter.com/letour

Peter Sagan vyhral 12. etapu Tour de France po záverečnom hromadnom špurte, v ktorom porazil Kristoffa i Demareho, ktorí skončili na druhom a treťom mieste. V poradí celkového hodnotenia sa nič nezmenilo a v žltom drese zostáva Geraint Thomas z tímu Sky.

Sagan si v tomto ročníku Tour pripísal už tretí etapový triumf a celkovo 11. víťazstvo na francúzskom monumente. Treťou výhrou vyrovnal svoje najúspešnejšie roky 2012 a 2016, kedy tiež vyhral tri etapy.

Jazdec tímu Bora Hansgrohe sa stal tiež 25. cyklistom, ktorý vyhral na Tour aspoň 11 etáp. V tomto storočí sa to podarilo iba trom jazdcom – Cavendish, Kittel, Greipel – a všetci traja už na tohtoročnej Tour skončili.

Peter Sagan vyhral tesne pred Kristoffom:

Dvanásta etapa bola rovinatá a pre pretekárov bola oddychom po troch náročných alpských etapách.  „Táto etapa bola pre nás po Alpách ak zlato a oddýchli sme si. Je fantastické, že sa mi podarilo vyhrať a musím sa poďakovať tímovým kolegom, ktorí mi opäť veľmi pomohli,“ hovoril po pretekoch Sagan.

„Trochu neskoro som začal špurtovať, ale som rád, že sa mi podarilo poraziť súperov. Veľa šprintérov síce odstúpilo, ale dôležité je prísť do Paríža,“ dodal Sagan.