Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Sprievodca Tour de France 2018

Všetky informácie o tohtoročnej Tour de France pokope. Novinky v pravidlách, popisy etáp s mapami, profily najzaujímavejších jazdcov, tímov a mnoho viac.
Biker
Sprievodca Tour de France 2018

Už 105. ročník Tour de France sa tento rok začína 7. júla vo Vendée a končí 29. júla v Paríži. Jazdcov čaká 21 etáp, z ktorých tri sa končia kopcom, jedna individuálna časovka, jedna tímová časovka, osem rovinatých etáp pre šprintérov a päť kopcovitých. Celková dĺžka je 3229 km.

Na Tour sa vracia aj slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan a po minuloročnej diskvalifikácii za kolíziu s Cavendishom je opäť najsilnejším adeptom na výhru zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže. A nielen to, profil úvodných etáp sedí práve slovenskému jazdcovi, a tak by sme Sagana mohli vidieť aj v žltom drese.

Všetky informácie o tohtoročnej Tour de France sme dali dohromady v špeciálnom vydaní časopisu Cyklistika s podtitulom Oficiálny sprievodca Tour de France 2018.

Oficiálny sprievodca Tour de France 2018 – obsah
  • Rozvrh etáp s časmi priamych prenosov
  • Podrobné mapy etáp s popisom, štatistikami z minulých rokov i prognózami na tento rok
  • Analýza desiatich najväčších favoritov na žltý dres
  • Analýza Petra Sagana – Získa šiesty zelené dres na Tour?
  • Kompletný prehľad tímov a jazdcov
  • Interview s riaditeľom pretekov Christianom Prudhommeom
  • Zmeny v pravidlách
  • Prémie a ceny – koľko zarobia víťazi jednotlivých hodnotení
  • Slovník Tour de France – vysvetlenie kľúčových fráz a výrazov spojených s Tour
  • Rekordy a listina víťazov Tour de France

Oficiálneho sprievodcu Tour de France 2018 si môžete teraz kúpiť v novinových stánkoch a vybraných obchodoch alebo online

 

Vaše komentáre

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu