Biker.sk

6 PÍV Z REMESELNÉHO PIVOVARU K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Sagan po pretekoch Okolo Kalifornie: Nie vždy sa podarí vyhrať, aj o tom je šport

Sagan po prvýkrát nevyhral ani jednu etapu na kalifornských pretekoch, na ktorých sa zúčastnil už po deviatykrát a je jazdcom s najväčším počtom etapových víťazstiev podujatia v jeho histórii.
Martin Sarvaš


Peter Sagan má aj so svojimi spolujazdcami za sebou preteky Okolo Kalifornie. Po prvýkrát v histórii účasti slovenského pretekára sa mu nepodarilo triumfovať v žiadnej zo siedmych etáp. Doposiaľ má na konte 16 etapových víťazstiev na kalifornskom podujatí a až počas tohtoročnej, deviatej účasti za sebou, sa mu nepodarilo vyhrať ani raz.

O výhru bojoval v špurte dvakrát, v prvej a piatej etape, no napokon v oboch skončil na treťom mieste. V tretej etape bol opäť na popredných miestach, no po úniku Tomsa Skujinsa obsadil štvrtú priečku. Najbližšie ho čakajú o tri týždne preteky Tour de Suisse vo Švajčiarsku.

„Je škoda, že sa mi nepodarilo vyhrať ani jednu etapu v Kalifornii na pretekoch, ktoré mám tak rád avšak chcel by som oceniť prácu kolegov z Bora Hansgrohe. Každý deň tvrdo makali, podporovali ma a víťazstvo by bola odmena za ich skvele odvedenú prácu.“

„Poďakovanie patrí aj fanúšikom,ktorí mi počas celého preteku fandili a držali palce. Aj o tom je šport a nie vždy sa podarí vyhrať. Teraz sa idem plne venovať príprave na preteky vo Švajčiarsku, ktoré ma čakajú za 3 týždne,“ dodal trojnásobný majster sveta pre web petersagan.com.

Počet etapových výhier Petra Sagana na Tour of California

 

Dokopy 16

2018: 0

2017: 1

2016: 2

2015: 2

2014: 1

2013: 2

2012: 5

2011: 1

2010: 2

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu