Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

BIKEFEST: Specialized Extrémny XC výšľap

Druhou odštarovanou disciplínou v sobotu bol prísny výšľap popri Kálnickej lanovke.
Biker

Tohoročný extrémny výšľap prebiehal pod taktovkou Specializedu. Doobedný pretekársky program ukončil v dvoch štartoch práve „príjemné“ 500- metrové stúpanie na vrchol kálnického kopca. V prvej rozjazde vyrazili do tuhého boja s pálením svalov a pľúc bikeri, čo sa spoliehali iba vlastné sily. Následne odštartovali e-bikeri. Minuloročné fiasko sa neopakovalo a e-biky boli výrazne rýchlejšie ako normálne bicykle. Najrýchlejší e-biker M. Porubčan zvládol trať za 1:41, K. Jánošík z PROEfekt tímu zdolal kopec za 2:50. Gratulujeme všetkým, čo sa odhodlali štartovať a dostali sa až do cieľa. Jeden e-biker si totiž na štarte nasadil full-face prilbu a následne ho asi zradil stroj, keďže po 70 metroch výšľap elegantne vzdal…

Aktuality

18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

Včera 19:51 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

Včera 17:25 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

Včera 17:16 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

Včera 17:00 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu