Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Dovolenka na dvoch kolesách

S horúcimi slnečnými lúčmi prichádza aj čas dovoleniek. Ak ste aktívny cyklista, tak si pravdepodobne neviete predstaviť letnú výpravu bez poriadnej cyklotúry. Máme pre vás dva typy bicyklov, ktoré vás budú sprevádzať pri každom vzrušujúcom dobrodružstve.
Biker

Bicykel skladačka

Keď sa chystáte na aktívnu dovolenku, každý centimeter batožiny naviac sa ráta. Ak si potrebujete so sebou zbaliť svojho dvojkolesového miláčika, tak sa budete určite pozerať po kuse s minimalistickými rozmermi.

Skladací bicykel je užitočným spoločníkom pre cestovateľov – dobrodruhov, ktorí podnikajú spontánne výpravy a radi využívajú mixované spôsoby prepravy. Oproti bežnému bicyklu majú jednu obrovskú výhodu. Pred nastúpením do dopravného prostriedku alebo po ubytovaní sa v hoteli, ho jednoducho zložíte a nebude problém s jeho uskladnením.

Cestný bicykel ako riešenie pre dlhšie vzdialenosti

Cestný bicykel je čoraz obľúbenejším dopravným prostriedkom na výletoch. Vďaka nemu nebudete limitovaný vlakom, autobusom ani lietadlom. Na internete nájdete mnoho rád a podrobných opisov, kde a za koľko môžete cestovať.

Obľúbené cyklotrasy sú roztrúsené po celom svete. Ak nemáte radi teplo, budú pre vás ideálne miesta ako Škótsko, Írsko alebo Island. Dvojkolesový štýl života sa dá spojiť aj s morom. Stačí navštíviť Sicíliu, Južnú Dalmáciu alebo exotický Madagaskar.

Musím si kúpiť nový bicykel?

Nikde nie je napísané, že pred dovolenkou musíte ihneď utekať do obchodu a nakúpiť si úplne novú cyklistickú výbavu. Je však vhodné, aby ste vyhľadali cyklo servis. Ak si kúpite bicykel od inSPORTline, získate garančnú prehliadku zadarmo a máte zaručený aj profesionálny servis bicyklov.

Skúste si spomenúť, či ste v minulosti pri nákupe zbytočne nešetrili. Diely použité na výrobu najlacnejších variant bicyklov sú často nekvalitné. Skúste na svoj starší, cestný alebo skladací bicykel pozrieť kritickým okom a prehodnotiť, koľko kilometrov je schopný spoľahlivo najazdiť. Nechcete predsa, aby vaša dovolenka skončila skôr, ako ste plánovali.

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu