Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Dovolenka na dvoch kolesách

S horúcimi slnečnými lúčmi prichádza aj čas dovoleniek. Ak ste aktívny cyklista, tak si pravdepodobne neviete predstaviť letnú výpravu bez poriadnej cyklotúry. Máme pre vás dva typy bicyklov, ktoré vás budú sprevádzať pri každom vzrušujúcom dobrodružstve.
Biker

Bicykel skladačka

Keď sa chystáte na aktívnu dovolenku, každý centimeter batožiny naviac sa ráta. Ak si potrebujete so sebou zbaliť svojho dvojkolesového miláčika, tak sa budete určite pozerať po kuse s minimalistickými rozmermi.

Skladací bicykel je užitočným spoločníkom pre cestovateľov – dobrodruhov, ktorí podnikajú spontánne výpravy a radi využívajú mixované spôsoby prepravy. Oproti bežnému bicyklu majú jednu obrovskú výhodu. Pred nastúpením do dopravného prostriedku alebo po ubytovaní sa v hoteli, ho jednoducho zložíte a nebude problém s jeho uskladnením.

Cestný bicykel ako riešenie pre dlhšie vzdialenosti

Cestný bicykel je čoraz obľúbenejším dopravným prostriedkom na výletoch. Vďaka nemu nebudete limitovaný vlakom, autobusom ani lietadlom. Na internete nájdete mnoho rád a podrobných opisov, kde a za koľko môžete cestovať.

Obľúbené cyklotrasy sú roztrúsené po celom svete. Ak nemáte radi teplo, budú pre vás ideálne miesta ako Škótsko, Írsko alebo Island. Dvojkolesový štýl života sa dá spojiť aj s morom. Stačí navštíviť Sicíliu, Južnú Dalmáciu alebo exotický Madagaskar.

Musím si kúpiť nový bicykel?

Nikde nie je napísané, že pred dovolenkou musíte ihneď utekať do obchodu a nakúpiť si úplne novú cyklistickú výbavu. Je však vhodné, aby ste vyhľadali cyklo servis. Ak si kúpite bicykel od inSPORTline, získate garančnú prehliadku zadarmo a máte zaručený aj profesionálny servis bicyklov.

Skúste si spomenúť, či ste v minulosti pri nákupe zbytočne nešetrili. Diely použité na výrobu najlacnejších variant bicyklov sú často nekvalitné. Skúste na svoj starší, cestný alebo skladací bicykel pozrieť kritickým okom a prehodnotiť, koľko kilometrov je schopný spoľahlivo najazdiť. Nechcete predsa, aby vaša dovolenka skončila skôr, ako ste plánovali.

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu