Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Dovolenka na dvoch kolesách

S horúcimi slnečnými lúčmi prichádza aj čas dovoleniek. Ak ste aktívny cyklista, tak si pravdepodobne neviete predstaviť letnú výpravu bez poriadnej cyklotúry. Máme pre vás dva typy bicyklov, ktoré vás budú sprevádzať pri každom vzrušujúcom dobrodružstve.
Biker

Bicykel skladačka

Keď sa chystáte na aktívnu dovolenku, každý centimeter batožiny naviac sa ráta. Ak si potrebujete so sebou zbaliť svojho dvojkolesového miláčika, tak sa budete určite pozerať po kuse s minimalistickými rozmermi.

Skladací bicykel je užitočným spoločníkom pre cestovateľov – dobrodruhov, ktorí podnikajú spontánne výpravy a radi využívajú mixované spôsoby prepravy. Oproti bežnému bicyklu majú jednu obrovskú výhodu. Pred nastúpením do dopravného prostriedku alebo po ubytovaní sa v hoteli, ho jednoducho zložíte a nebude problém s jeho uskladnením.

Cestný bicykel ako riešenie pre dlhšie vzdialenosti

Cestný bicykel je čoraz obľúbenejším dopravným prostriedkom na výletoch. Vďaka nemu nebudete limitovaný vlakom, autobusom ani lietadlom. Na internete nájdete mnoho rád a podrobných opisov, kde a za koľko môžete cestovať.

Obľúbené cyklotrasy sú roztrúsené po celom svete. Ak nemáte radi teplo, budú pre vás ideálne miesta ako Škótsko, Írsko alebo Island. Dvojkolesový štýl života sa dá spojiť aj s morom. Stačí navštíviť Sicíliu, Južnú Dalmáciu alebo exotický Madagaskar.

Musím si kúpiť nový bicykel?

Nikde nie je napísané, že pred dovolenkou musíte ihneď utekať do obchodu a nakúpiť si úplne novú cyklistickú výbavu. Je však vhodné, aby ste vyhľadali cyklo servis. Ak si kúpite bicykel od inSPORTline, získate garančnú prehliadku zadarmo a máte zaručený aj profesionálny servis bicyklov.

Skúste si spomenúť, či ste v minulosti pri nákupe zbytočne nešetrili. Diely použité na výrobu najlacnejších variant bicyklov sú často nekvalitné. Skúste na svoj starší, cestný alebo skladací bicykel pozrieť kritickým okom a prehodnotiť, koľko kilometrov je schopný spoľahlivo najazdiť. Nechcete predsa, aby vaša dovolenka skončila skôr, ako ste plánovali.

Aktuality

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Včera 11:06 Sepp Kuss: Ľudia v Amerike stále spomínajú na éru Armstronga. Bolo by dobré, keby sa tento obraz zmenil.

29-ročný Kuss sa stal po obrovskom úspechu na Vuelte prvým americkým víťazom pretekov Grand Tour po 12 rokoch.

Zavrieť reklamu