Dylan Groenewegen vyhral už tretie preteky po sebe, v šprinte na Ronde Van Brugge porazil Jaspera Philipsena

Dylan Groenewegen. Foto: Rockets Cycling
Dylan Groenewegen (Unibet Rose Rockets) skompletizoval víťazný hetrik v priebehu jedného týždňa.
Po triumfoch na Bredene Koksijde Classic a GP Jean-Pierre Monseré ovládol tímový kolega slovenského majstra Lukáša Kubiša aj Ronde van Brugge. Tentokrát uspel pred Jasperom Philipsenom (Alpecin-Premier Tech) v šprinte 30-člennej skupiny.
Philipsen prišiel v závere o väčšinu tímovej podpory, keď pelotón roztrhal vietor v posledných desiatich kilometroch. Dlho bol zavretý bez možnosti vyraziť do šprintu, až ho Gerben Thijssen dostal dopredu približne 300 metrov pred cieľom. Bolo to však priskoro. Groenewegen sa mu okamžite zavesil na koleso a v závere ho bez problémov predstihol. Max Kanter (XDS Astana) finišoval tretí.
Pre tím Unibet Rose Rockets aj jeho šprintérskeho trénera Marcela Kittela ide o ďalší výrazný úspech.
„Zatiaľ je to v Belgicku veľmi dobrý týždeň. Podmienky boli typicky belgické. Náročné preteky, silný vietor, do toho aj dážď. Záver bol naozaj ťažký,“ povedal Groenewegen.
32-ročný Holanďan musel počas pretekov vyriešiť defekt a niekoľko kilometrov jazdil na prázdnom kolese: „Zachovali sme pokoj a v závere odviedli výbornú prácu. Elmar Reinders ma dostal do ideálnej pozície. Philipsen začal špurt skôr, ja som sa ho len držal a potom ho predbehol.“
Philipsen sa v posledných troch kilometroch ocitol za rozdelenou skupinou a musel sa vracať späť dopredu. Napokon priznal, že šprint otvoril priskoro.
„Boli to veľmi náročné preteky. Od štartu sa išlo naplno a potom prišiel moment, keď začal hrať rolu vietor. Škoda, že to nevyšlo na víťazstvo, ale celkovo sme odviedli dobrú prácu,“ povedal Philipsen.
Slovák Matthias Schwarzbacher prišiel do cieľa so stratou 2:27 min na 71. mieste, pričom z jeho tímu EF Education – EasyPost sa umiestnil najlepšie Američan Luke Lamperti na deviatom mieste.
VIDEO: Záver Ronde Van Brugge 2026
Dylan Groenewegen is unstoppable 😳
The Dutch Rocket takes his third win in a week at Ronde Van Brugge – and a first WorldTour victory for the Rockets 💪 pic.twitter.com/801SURVSuy
— Cycling on TNT Sports (@cyclingontnt) March 25, 2026
Výsledky Ronde Van Brugge 2026
- Dylan Groenewegen (Unibet Rose Rockets) 4:15:57
- Jasper Philipsen (Alpecin-Premier Tech) +0:00
- Max Kanter (XDS Astana Team) +0:00
- Stanisław Aniołkowski (Cofidis) +0:00
- Luca Mozzato (Tudor Pro Cycling Team) +0:00
- Pavel Bittner (Team Picnic PostNL) +0:00
- Iván García Cortina (Movistar Team) +0:00
- Laurenz Rex (Soudal Quick-Step) +0:00
- Luke Lamperti (EF Education – EasyPost) +0:00
- Steffen De Schuyteneer (Lotto Intermarché) +0:00









