Dylan Groenewegen získal prvé víťazstvo pre tím Lukáša Kubiša Unibet Rose Rockets v sezóne 2026

Dylan Groenewegen oslavuje víťazstvo na pretekoch Clàssica Comunitat Valenciana 2026. Foto: Clàssica Comunitat Valenciana
Jazdci tímu Unibet Rose Rockets začali sezónu 2026 pódiovými výbornými výsledkami a dvomi pódiovými umiestneniami.
V sobotu skončil slovenský majster Lukáš Kubiš na treťom mieste na pretekoch Gran Premio Castellón a v nedeľu dosiahol víťazstvo Dylan Groenewegen na podujatí Clàssica Comunitat Valenciana.
Holandský šprintér, ktorý po minulej sezóne prestúpil do Unibetu z tímu Jayco AlUla, bol najrýchlejší v cieli z vedúcej skupiny, ktorá sa odtrhla od hlavného poľa v silnom vetre pozdĺž pobrežia smerom do Valencie.
Groenewegen, víťaz týchto pretekov aj v roku 2024, prešiel cieľovou čiarou ako prvý pred druhým Paulom Magnierom (Soudal-QuickStep) a tretím Emilienom Jeannièreom (TotalEnergies).
VIDEO: Záver pretekov Clàssica Comunitat Valenciana 2026
Dylan Groenewegen wins #ClassicaCV1969 2026! 🚀🔥https://t.co/iTxu58cUNN pic.twitter.com/9GUBuzLX3P
— Eemeli (@LosBrolin) January 25, 2026
Pelotón absolvoval približne 200 kilometrov dlhú trať z La Nucie do Valèncie, ktorá kombinovala pobrežné úseky, presun do vnútrozemia s dvoma kategorizovanými stúpaniami a návrat na rovinaté cesty pri mori.
Do úniku sa skoro dostali Samuele Zoccarato (MBH Bank CSB Telecom Fort) a Enzo Leijnse (Anicolor Campicarn), ktorí si v úvode vypracovali náskok vyše päť minút. Ten sa postupne znižoval a po zrýchlení tímov Soudal-QuickStep, Movistar, Total Energies a Equipo Kern Pharma bolo pole 30 kilometrov pred cieľom opäť pokope.
V silnom bočnom vetre následne Unibet Rose Rockets roztrhali pelotón a do rozhodujúcej fázy sa dostala vedúca skupina sedemnástich jazdcov.
Tá zahŕňala Dylana Groenewegena so silnou podporou tímu Unibet Rose Rockets, početné zastúpenie mali aj Soudal-QuickStep, Jayco AlUla, TotalEnergies, Polti VisitMalta a Bahrain-Victorious.
V závere sa náskok tejto skupiny pohyboval v rozmedzí niekoľkých desiatok sekúnd a bolo zrejmé, že víťaz vzíde práve z nej.
V cieli Groenewegen naplno využil prácu svojho rozjazdu a vybojoval šprintérske víťazstvo, svoje prvé v sezóne v drese tímu Unibet Rose Rockets.
Výsledky Clàssica Comunitat Valenciana 2026
- Dylan Groenewegen (Unibet Rose Rockets) 4:46:09
- Paul Magnier (Soudal Quick-Step) +0:00
- Emilien Jeannière (TotalEnergies) +0:00
- Elmar Reinders (Unibet Rose Rockets) +0:00
- Giovanni Lonardi (Team Polti VisitMalta) +0:00
- Amaury Capiot (Team Jayco AlUla) +0:00
- Robert Donaldson (Team Jayco AlUla) +0:00
- Vlad Van Mechelen (Bahrain Victorious) +0:00
- Dario Igor Belletta (Team Polti VisitMalta) +0:00
- Alberto Bruttomesso (Bahrain Victorious) +0:00










