Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!

Prvý Biker roku 2015 práve v predaji!

Snáď nikdy sme vydanie prvého čísla roku nenaplánovali lepšie - hneď, ako začalo byť dostatočne teplé počasie na jazdenie bez hodinového ranného premáhanaia, pristáva v obchodoch a schránkach prvé tohtoročné číslo Bikera! Na toto sa môžete tešiť vovnútri...
Biker

Minulý rok sme po Slovenku opísali veľký kruh a tentoraz sa opäť vraciame pre tipy na najlepšie jazdenie len za okná redakcie – do Malých Karpát, týčiacich sa (možno trochu silné slovo vzhľadom na ich výšku) nad Bratislavou. Čo im chýba do prevýšení iných slovenských pohorí, to vynahrádzajú stále rastúcou sieťou trailov. Ako vždy, aj tentoraz máme pre vás pripravené tri okruhy pre tých menej zdatných, aj kondične silnejších jedincov, zaznačené vo vyberateľných mapách.


 

Jazdenie vo vlhkých zimných a jarných podmienkach môže váš bike rozospievať. Nie vždy sa však úplne triafa do beatu, a tak vám poradíme, ako nájsť príčinu a utíšiť búchanie, vŕzganie, klepanie a pískanie.


 

Na novú sezónu si mnoho bikerov dopraje nové bicykle, a aj keď sme zopár otestovali aj tých, možno vám bude stačiť urobiť si radosť novými komponentami. V megateste prichádza na rad hneď pätnásť bŕzd od ľahších trailových po naozajstné zjazdové kotvy. Ak ste si dali novoročné predsavzatie, že sa konečne odhodláte jazdiť s nášľapnými pedálmi, poradíme vám s výberom spomedzi šiestich otestovaných kúskov, a rozhodovanie budete mať ľahšie aj pri výbere nových trailových kolies – otestovali sme šesť párov dostupných poväčšine vo všetkých troch priemeroch.


 

Šialený sedlový uhol, šialene nízko spustený kokpit a lak pripomínajúci posteľnú plachtu v moteli po nájazde šialeného masového vraha. To je súčasný bike Specialized S-Works Epic Jaroslava Kulhavého – zlatého olympionika v XC z Londýna a Majstra sveta z roku 2011. Spoločne s ním vám všetko toto šialenstvo vysvetlíme v bike checku tejto pretekárskej stíhačky.


 

Sú z úplne iného štátu, no napriek tomu o nich hovoríme ako o „našich“. Majú k nám najbližšie, no najväčší podiel ich zisku tvoria krajiny v úplne inej zemepisnej šírke. Navštívili sme predstaviteľov piatich veľkých českých značiek a zisťovali, ako je na tom bicyklový biznis za našimi západnými hranicami, prečo si Česi začínajú svoje domáce značky vážiť až v posledných rokoch a ako vnímajú bikovú scénu u nás.


 

Schválne si skúste spočítať, koľko ste už investovali do komponentov a bicyklov za jediným účelom – byť na traile rýchlejší. Čo keby sme vám povedali, že poznáme spôsob, ako zrýchliť neporovnateľne rýchlejšie, a pritom vás to bude stáť neporovnateľne menej? Alibisticky však dodávame, že pravdeodobne sa vám to nebude páčiť.


 

Ak máte radi tipy ako lepšie jazdiť, tento rok sa máte na čo tešiť. V novom seriáli vám budeme v každom čísle radiť, ako zdolávať rôzne prekážky na traile a učiť vás nové techniky – niektoré pre rýchlosť, iné pre bezpečnosť, a zopár aj pre foťák. Jednoducho vás zmeníme na trailového majstra!


 

Všetci vieme, že zubatý dezén dobre drží v zákrutách, no na tvrdom podklade je pomalý, a naopak. Až doteraz sme však nemali žiadne skutočné dáta o tom, či sa oplatí šetriť na valivom odpore, alebo na trakcii. A preto sme sa rozhodli zistiť to. Postavili sme proti sebe štyri rôzne plášte od Maxxisu reprezentujúce rôzne odvetvia cyklistiky, vybrali sériu čo najobjektívnejších testov, a na pomoc si prizvali stopky, GPS-ko aj merač výkonu.


 

Vnútri toho samozrejme nájdete ešte oveľa viac, ale to už budete musieť zistiť sami. Nový Biker kúpite v novinových stánkoch, sieti hypermarketov Tesco, kníhkupectvách Panta Rhei, na benzínkach Agip a Slovnaft, a samozrejme v každom dobrom bikeshope. Pre väčšie pohodlie si ho môžete aj nechať posielať domov s polovičnou zľavou, alebo si ho predplatiť elektronicky na www.biker.sk. Dúfame, že sa vám bude páčiť!

 

Aktuality

11:31 Video: Prehliadka tratí EWS v americkom Burke vo Vermonte.

EWS sa po prvýkrát uskutoční v lokalite Burke a na jazdcov čaká 6 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 16,5 km.

11:27 V poslednej etape Tour de l’Ain zvíťazil Pedrero po 55 km sólo úniku, celkové hodnotenie vyhral Guillaume Martin.

Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

Zavrieť reklamu