FOTO | Čo by robili profesionálni cyklisti, keby neboli cyklisti? Umelá inteligencia sa poriadne vyšantila
Fotogaléria (21) Foto: Instagram / @super_bock
Umelá inteligencia sa čoraz častejšie využíva vo všetkých sférach a cyklistika nie je výnimkou.
Už v súčasnosti mnoho tímov využíva umelú inteligenciu pre optimalizáciu tréningov, výživy i analýzu trati pretekov a zvolenie čo najlepšej taktiky.
V tomto prípade však využil umelú inteligenciu portugalský amatérsky cyklista Nuno Silva na vytvorenie série originálnych portrétov profesionálnych cyklistov, avšak nie v ich tradičnej úlohe na bicykli.
Pomocou nástroja umelej inteligencie si predstavil, čím by sa títo slávni športovci mohli živiť, keby sa nerozhodli pre cyklistickú kariéru.
Tadej Pogačar pózuje ako pastier so stádom kôz v horách, Peter Sagan sa elegantne vznáša v baletnej póze a Lance Armstrong, ako inak, mieša lieky.
Kňaz Chris Froome stojí v kostole s výrazom pokojného duchovného, Filippo Ganna má na sebe uniformu vojenského pilota a Julian Alaphilippe sa premenil na charizmatického módneho modela.
Séria fotiek ukazuje, akú silu má predstavivosť a kreativita v spojení s modernou technológiou.
Možno ide len o zábavný experiment, no zároveň aj o pripomenutie, že za každým profesionálnym športovcom je človek, ktorý mohol žiť úplne iný život.











