Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Alma Wiggberg a Tim Bringer si odniesli víťazstvo zo slopestyle na Crankworx Cairns

Festival Crankworx v Cairns uzavrel slopestyle plný veľkých trikov, štýlu a poriadnej atmosféry. Medzi ženami najviac zaujala Alma Wiggberg, ktorú čoskoro uvidíme aj na Bikefeste v Kálnici.
Martin Radošovský
Alma Wiggberg. Foto: Crankworx

Minulý týždeň hostilo austrálske Cairns ďalšie kolo svetovej série Crankworx, ktoré opäť potvrdilo, prečo patrí medzi najsledovanejšie MTB podujatia roka.

Vrcholom festivalu bol tradične slopestyle, disciplína, ktorá každoročne prináša kombináciu najväčšej technickej náročnosti, štýlu a diváckej atraktivity. Tropické prostredie, výborná kulisa a prepracovaná trať vytvorili ideálne podmienky pre jedny z najpôsobivejších výkonov sezóny.

Švédska jazdkyňa Alma Wiggberg sa na Crankworx vrátila po zranení a okamžite potvrdila svoju výnimočnú formu. V prvom kole predviedla najlepšiu jazdu dňa s výraznou dávkou štýlu, výšky a technickej náročnosti.

K najvýraznejším trikom patrili backflip barspin, 360 barspin a backflip one foot can. S výslednou známkou 90,50 jasne dominovala a získala už svoje druhé víťazstvo v Cairns.

V júni sa s ňou budú môcť stretnúť aj slovenskí fanúšikovia, pretože Alma 31. mája príde pretekať aj na Birell Slopestyle FMB World Tour SILVER Event na najväčšom slovenskom cyklistickom festivale Bikefest v Kálnici.

Striebro si vybojovala víťazka z Rotoruy Patricia Druwen, ktorá sa po páde v prvom kole dokázala vrátiť do hry a v druhom predviedla výrazne čistejšiu jazdu.

Tretie miesto obsadila len 18-ročná Kanaďanka Natasha Miller, ktorá si vďaka technickej presnosti a istote počas prvej jazdy zabezpečila svoje prvé pódium v sérii Slopestyle World Championship.

Medzi mužmi vyhral Francúz Tim Bringer, ktorý predviedol najkomplexnejšiu jazdu finále, v ktorej spojil masívne polety s absolútnou precíznosťou.

K jeho najlepším trikom patrili double backflip tuck no hander, backflip double tailwhip to barspin a technicky náročný cashroll x-up. Za výkon, ktorý bol nielen najnáročnejší, ale aj najplynulejší z celej súťaže, získal víťaznú známku 92,37.

Na druhom mieste skončil David Godziek, ktorý sa po silnom prvom kole pokúsil v druhom kole Bringerovi konkurovať, no nezvládol záverečný trik.

Výrazný moment zažil aj mladý Kanaďan Chance Moore, ktorý sa s výbornou technickou jazdou dostal na svoje prvé pódium v rámci svetového pohára.

Preteky bohužiaľ poznamenal aj nepríjemný pád Emila Johanssona, jedného z najúspešnejších jazdcov tejto disciplíny. Po páde v prvom kole bol prevezený do nemocnice, kde zostáva v stabilizovanom stave.

Kompletné výsledky nájdete tu.

 

Aktuality

15:52 Sina Frei využila tímovú prevahu Specialized a v Južnej Kórei vyhrala prvé preteky Svetového pohára v XCC.

Specialized nadviazal na taktiku, ktorú v minulej sezóne často používal v mužských pretekoch. V ženskom short tracku v MONA YongPyong z nej napokon najviac vyťažila Sina Frei.

15:20 Mathis Azzaro zvládol chaotické preteky a vyhral úvodné kolo Svetového pohára v short tracku.

Úvodný short track mužov priniesol neprehľadný priebeh a minimálne rozdiely medzi favoritmi. Azzaro napokon zvíťazil o jedinú sekundu pred Avondettom.

14:41 Vali Höll pokračuje v dominancii aj v roku 2026. Sezónu Svetového pohára otvorila víťazstvom v Južnej Kórei.

Rakúska pretekárka zvíťazila na nezvyčajnej trati v MONA YongPyong napriek tomu, že si na sypkom povrchu nevšimla defekt.

14:10 Asa Vermette pri premiére v kategórii Elite vyhral úvodné kolo Svetového pohára v zjazde.

Svetový pohár sa po 25 rokoch vrátil do Ázie a hneď na úvod priniesol nečakaného víťaza. Mladý Američan zvládol tlak posledného štartujúceho jazdca a na trati v MONA YongPyong porazil Loïca Bruniho aj Amauryho Pierrona.

Včera 10:07 Bosch Performance Update 2.0: viac výkonu, viac nastavení a inteligentnejšie správanie motora v teréne.

Bosch Performance Update 2.0 neprináša len vyššie čísla v tabuľke, ale najmä citeľne inteligentnejšie správanie motora v technickom teréne. Nový softvér posúva motory Performance Line CX a CX-R na 120 Nm krútiaceho momentu a podporu až 600 %, pridáva širšie možnosti nastavenia, lepšiu kontrolu trakcie, nastaviteľný Extended Boost či rýchlejší záber vďaka funkcii Drivetrain Tensioner. Novinky sme si vyskúšali priamo na trailoch pri talianskom Lago di Ledro.

Zavrieť reklamu