Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Jake Atkinson vymenil v uliciach Vancouveru slopestyle za street

Spolu kameramanom Ohadom Nirom natočili originálne streetové MTB video, akých sa dnes už veľa nevidí.
Martin Radošovský Pridajte si Biker medzi obľúbené zdroje na Googli
 Video: Jake Atkinson vymenil v uliciach Vancouveru slopestyle za street

Vancouver ft. Jake Atkinson. Foto: Guy Fatal

Po náročnom lete nabitom súťažami v slopestyle v roku 2024 si Jake Atkinson a kameraman Ohad Nir predĺžili pobyt v Kanade a vyrazili do ulíc Vancouveru, aby zistili, čo toto mesto ponúka pre street jazdenie.

Jake, 22-ročný Brit, známy zo súťaží ako Crankworx a FMB World Tour, kde pravidelne ohuruje veľkými trikmi a prepracovanými kombináciami, ukazuje vo svojom najnovšom videu, že nepotrebuje obrovské skoky, aby zajazdil naplno. Stačí mu jeho GT dirtový bike a mestské ihrisko plné príležitostí.

„Kedysi som trochu jazdil street, ale nikdy nie na dirtovom biku,“ hovorí Jake.

„Vždy sa mi páčila atmosféra street jazdenia a chcel som natočiť poriadne streetové video. Som nadšený z toho, čo sa nám podarilo zachytiť za pár dní, a teraz sa už teším na ešte väčší a lepší projekt.“

Jake pochádza z Kendalu na severozápade Anglicka. Jazdiť začal už ako sedemročný, keď ho inšpirovali prvé videá Dannyho MacAskilla.

V jedenástich rokoch presedlal na BMX a od roku 2020 je jeho hlavným parťákom dirt-jumpový bicykel. Teda aspoň zatiaľ.

Vo svojom novom videu Vancouver ft. Jake Atkinson sa Jake ladne prepletá ulicami, ako by to bol jeho osobný skatepark, a s ľahkosťou spája manualy, barspiny, 180-ky a kreatívne lajny.

„Najviac pokusov mi zabral manual 180 hneď na začiatku, ale front flip na záver bol rozhodne najťažší – a zároveň ten, na ktorý som najviac hrdý.“

Jakeovým ďalším cieľom je Crankworx Cairns na konci mája 2025, kde plánuje zbierať body na vstupenku do Whistleru na Red Bull Joyride. Do tej doby dúfame, že sa dočkáme ďalšieho streetového editu.

Možno bude opäť z Kanady, možno z Austrálie, alebo jednoducho odkiaľkoľvek, kam ho zavedú jeho kolesá.

Aktuality

21:48 Mathieu van der Poel po návrate k MTB: „Bolelo to viac, ako som chcel“.

Holandský pretekár po short tracku v Les Gets priznal, že návrat na horský bicykel bol náročnejší, než očakával. Napriek štartu z posledného radu sa dokázal prepracovať až do Top 10.

21:23 Adrien Boichis vyhral XCC na Svetovom pohári v Les Gets po súboji v poslednom kole. Van der Poel skončil desiaty.

V mužskom short tracku nechýbalo vysoké tempo, dramatický záver ani návrat Mathieua van der Poela po takmer roku bez pretekov na horskom bicykli.

20:24 Sina Frei vyhrala short track na Svetovom pohári v Les Gets útokom v poslednom kole.

Napriek dažďu zostala trať v Les Gets prekvapivo rýchla a boj o pódium pokračoval až do záverečných kôl.

15:40 Zjazdová trať Svetového pohára v Les Gets z pohľadu Tilla Alrana.

Les Gets privíta ďalšie kolo Svetového pohára v downhille na trati, ktorú môže výrazne ovplyvniť počasie.

15:10 Mathieu van der Poel dostal pred súbojom s Pidcockom v horskej cyklistike nečakanú výhodu.

Nové pravidlá UCI mu umožnia absolvovať v Les Gets aj short track, aj keď je v rebríčku horskej cyklistiky až na 246. mieste.

Zavrieť reklamu