Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Evie Richards v druhom kole svetového pohára prepísala históriu XCC

Richards sa vďaka druhému víťazstvu v Araxá dostala do vedenia historických štatistík short tracku.
Martin Radošovský
Kategória žien v 2. kole svetového pohára XCC. Foto: Fabio Piva / Red Bull Content Pool

Brazílske mesto Araxá hostilo aj druhé kolo Svetového pohára v cross-country a jeho program odštartoval pretekmi v XCC.

Medzi ženami v kategórii U23 opäť dominovala Isabella Holmgren, ktorá tak nadviazala na svoju perfektnú formu z prvého kola, kde zvíťazila v oboch disciplínach – XCC aj XCO.

V elitnej kategórii žien potvrdila svoju dominanciu Evie Richards, ktorá aj tentoraz nenašla premožiteľku.

Richards sa týmto víťazstvom dostala do vedenia historických štatistík XCC short tracku, keď prekonala doterajší rekord Pauline Ferrand-Prévot.

V dramatickom šprinte do cieľa porazila Nicole Koller a Jenny Rissveds.

Od prvého technického úseku boli 7-kolové preteky plné útokov a pozície na čele sa neustále menili.

O víťazstvo okrem prvých troch pretekárok bojovalo množstvo favoritiek, medzi ktorými nechýbali Savilia Blunk (Decathlon Ford), Sina Frei (Specialized) či Loana Lecomte (BMC).

Rozuzlenie však prišlo až v záverečnom kole. Tam sa naplno prejavili nohy a skúsenosti Evie Richards, ktorá dokázala v záverečnom šprinte poraziť súperky a získať víťazstvo.

Nicole Koller predviedla výbornú jazdu, keď zaútočila v poslednom stúpaní, ujala sa vedenia pred finálnym zjazdom a vytvorila si mierny náskok.

Ten jej síce nestačil na víťazstvo, no pomohol jej zabezpečiť druhé miesto pred treťou Rissveds.

Výsledky ženskej kategórie Svetového pohára XCC 2025 v Araxá:

1. Evie Richards (Trek Factory Racing – Pirelli) – 21:24
2. Nicole Koller (Ghost Factory Racing) – 21:25 (+0:01s)
3. Jenny Rissveds (Canyon CLLCTV XCO) – 21:25 (+0:01s)
4. Laura Stigger (Specialized Factory Racing) – 21:28 (+0:04s)
5. Jennifer Jackson (Orbea FOX Factory Team) – 21:31 (+0:07s)

Kompletné výsledky nájdete tu.

 

Aktuality

15:24 Arnaud De Lie dosiahol víťazný hetrik na pretekoch Famenne Ardenne Classic.

V chaotickom finiši skončil druhý Jens Verbrugghe a na treťom mieste sa umiestnil Matteo Moschetti.

15:04 Specialized Crux Sofíe Gómez Villafañe ukazuje, že na víťazstvo na 200 km gravel pretekoch netreba aero bicykel.

Majú ešte ľahké gravel pretekárske bicykle svoje miesto?

14:44 Bývalý spolujazdec Petra Sagana vyhral preteky Traka 200 na nových širokých aero gravel kolesách Newmen.

Detailný pohľad na gravel bicykel Lukasa Pöstlbergera.

14:31 Sina Frei zvládla extrémne podmienky a vyhrala úvodné kolo Svetového pohára v XCO.

Silný dážď zmenil trať v Južnej Kórei na pomalý a vyčerpávajúci boj. Frei v rozhodujúcej chvíli využila chybu Rissveds a dosiahla svoje prvé víťazstvo v XCO.

13:09 Noemi Rüegg vyhrala úvodnú etapu Vuelta España Femenina, Marianne Vos odstúpila so zlomenou kľúčnou kosťou.

Švajčiarka zvládla daždivý a technicky náročný úvod pretekov a obliekla si červený dres, zatiaľ čo pády v závere pripravili pelotón o jednu z hlavných favoritiek.

Zavrieť reklamu