Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!

Slopestyle FMB World Tour na BikeFeste 2015 – kálnický slopestylový masaker

FMB Slopestyle World Tour bronzovej úrovne na BikeFeste 2015 mal svetovú úroveň, o čo sa rideri a v plnej miere postarali.
Biker

Ako napovedal samotný názov preteku – FMB Slopestyle World Tour bronzovej úrovne na BikeFeste 2015 mal svetovú úroveň, o čo sa rideri a v plnej miere postarali. Nielen tým, že učasť bola medzinárodná, ale aj skladbou trikov a faktom, že borci mohli získať aj body na veľké eventy FMB Tour. Už kvalifikácia naznačovala, že chalani nenechali nič na náhodu a začali z rukávov vyťahovať také esá ako backflipy, condory, barspiny, či 360-ky. To prilákalo obrovské množstvo divákov, ktorí totálne zaplnili celú kálnickú zjazdovku a vytvorili okolo celej trate poriadny kotol. Nestačilo však len posedávať pri trati, kto chcel vidieť celé jazdy slopestylerov, musel sa postaviť. Chalani sa aj vďaka tomu dokázali vyhecovať k naozaj výnimočným trikom a keďže išli skutočne na doraz, videli sme aj zopár pádov – našťastie všetky skončili bez akýchkoľvek zranení. Víťazom sa vďaka takmer dokonalej jazde stal Jakub Vencl z Českej republiky.

Výsledky:
1, Jakub Vencl
2. Bernd Winkler
3. Teodor Kováč

Foto: Filip Nagy

Aktuality

11:40 Vysvetlenie pomeru výkonu a hmotnosti W/kg, prečo je dôležitý a ako ho zlepšiť?

Pomer výkonu a hmotnosti je jedným z najdôležitejších ukazovateľov vrchárskeho výkonu.

09:24 Na gravelových majstrovstvách sveta sa stretnú Sagan, Van der Poel, Van Avermaet i Magnus Cort.

Na premiérových Majstrovstvách sveta v disciplíne gravel v talianskom Venete sa zúčastnia špecialisti na gravel, ale aj profesionálni cyklisti.

Včera 19:47 Organizátor belgických pretekov nepríjemne obťažoval víťazku Lorenu Wiebes (+video).

Predstaviteľ pretekov Binche-Chimay-Binche sa 23-ročnej cyklistky niekoľkokrát dotkol, aj napriek tomu, že celkom zjavne dala najavo, aby sa jej nedotýkal.

Včera 16:06 Pinarello predstavilo bicykel Bolide z 3D tlačiarne určený na hodinový rekord pre Filippa Gannu.

Jedná sa o prvý bicykel v tomto segmente vyrobený technikou 3D tlače. Aerodynamika rámu je inšpirovaná veľrybou vráskavcom dlhoplutvým. Pomôže tento bicykel Filippovi Gannovi k prekonaniu hodinového rekordu?

Včera 14:58 Quintanu vypočujú v prípade užívania tramadolu, tím AG2R odmieta spojenie s Kolumbijčanom.

Pôvodné správy totiž hovorili o budúcnosti Naira Quintanu vo Francúzskom WorldTour tíme, no momentálne sa javí tím Astana ako jeho najpravdepodobnejšia destinácia. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu