Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!

Nočný Dual Slalom na BikeFeste 2015 – blatový motokros ako sa patrí

​Už tradične bol Dual Slalom vrcholom sobotného pretekárskeho programu.
Biker
Nočný Dual Slalom na BikeFeste 2015 – blatový motokros ako sa patrí

Už tradične bol Dual Slalom vrcholom sobotného pretekárskeho programu. Keďže približne hodinu pred štartom prebehla Kálnicou intenzívna letná búrka, dual-slalomová trať sa zmenila na blatové pekielko, ktoré veľmi efektívnym spôsobom oddelilo od seba dobrých a vynikajúcich bikerov. Nebola núdza o súboje koleso na koleso, pády z priveľkej sebadôvery, či motivácie ani o super čisté jazdy, ktoré rýchlosťou a prevedením pôsobili dojmom, že chalani jazdia za sucha. Napriek tomu, že celý pretek trval pomerne dlhú dobu, diváci vytvorili na kopci perfektnú zvukovú kulisu po celej dĺžke trate a vyhecovali tých najlepších z najlepších k neskutočne ostrým súbojom. Obzvlášť napínavé bolo finále, kde Miro Staňo reprezentujúci nekopromisný retro štýl, zvádzal súboj s mladým českým riderom Martinom Leblom z tímu CTM Riders, ktorý tomu rúbal, tak ako sa na mladého borca patrí. Keďže Miro na štarte druhej finálovej jazdy po chybe spadol už tesne po štarte, Martin si zaslúžene odviezol celkové víťazstvo a prize money vo výške 240 eur.

Výsledky:
1. Martin Lebl
2. Miroslav Staňo
3. Oliver Drábik
4. Milan Kozár

Foto: Filip Nagy

Aktuality

17:18 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

16:40 Nukeproof predstavil nový elektrobicykel Megawatt Carbon s pohonom SRAM Eagle Powertrain.

Ide o pretekársky enduro bicykel s karbónovým rámom a novinkou v oblasti motorov SRAM Eagle Powertrain.

15:47 Primož Roglič má podpísať zmluvu s tímom Bora-Hansgrohe na niekoľko rokov.

Jazdec tímu Jumbo-Visma je blízko k finalizácii zmluvy, ktorá mu zabezpečí pozíciu lídra na Tour de France 2024. (Gazzetta dello Sport)

14:21 Video: Tadej Pogačar na jednokolke a vtipné porovnanie s Jonasom Vingegaardom.

Dvojnásobný víťaz Tour de France si trénuje stabilitu na jednokolke, zatiaľ čo Jonas Vingegaard má problém pustiť sa riadidiel na svojom bicykli.

11:38 Sledujte naživo: Tadej Pogačar a Primož Roglič sa dnes stretnú na talianskej klasike Tre Valli Varesine.

Kopcovitá trasa má 196 km a na okruhoch so štyrmi krátkymi stúpaniami Casbeno, Motello, Morosolo a Casciago, má celkové prevýšenie 3464 metrov.

Zavrieť reklamu