Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!

Nočný Dual Slalom na BikeFeste 2015 – blatový motokros ako sa patrí

​Už tradične bol Dual Slalom vrcholom sobotného pretekárskeho programu.
Biker

Už tradične bol Dual Slalom vrcholom sobotného pretekárskeho programu. Keďže približne hodinu pred štartom prebehla Kálnicou intenzívna letná búrka, dual-slalomová trať sa zmenila na blatové pekielko, ktoré veľmi efektívnym spôsobom oddelilo od seba dobrých a vynikajúcich bikerov. Nebola núdza o súboje koleso na koleso, pády z priveľkej sebadôvery, či motivácie ani o super čisté jazdy, ktoré rýchlosťou a prevedením pôsobili dojmom, že chalani jazdia za sucha. Napriek tomu, že celý pretek trval pomerne dlhú dobu, diváci vytvorili na kopci perfektnú zvukovú kulisu po celej dĺžke trate a vyhecovali tých najlepších z najlepších k neskutočne ostrým súbojom. Obzvlášť napínavé bolo finále, kde Miro Staňo reprezentujúci nekopromisný retro štýl, zvádzal súboj s mladým českým riderom Martinom Leblom z tímu CTM Riders, ktorý tomu rúbal, tak ako sa na mladého borca patrí. Keďže Miro na štarte druhej finálovej jazdy po chybe spadol už tesne po štarte, Martin si zaslúžene odviezol celkové víťazstvo a prize money vo výške 240 eur.

Výsledky:
1. Martin Lebl
2. Miroslav Staňo
3. Oliver Drábik
4. Milan Kozár

Foto: Filip Nagy

Aktuality

11:40 Vysvetlenie pomeru výkonu a hmotnosti W/kg, prečo je dôležitý a ako ho zlepšiť?

Pomer výkonu a hmotnosti je jedným z najdôležitejších ukazovateľov vrchárskeho výkonu.

09:24 Na gravelových majstrovstvách sveta sa stretnú Sagan, Van der Poel, Van Avermaet i Magnus Cort.

Na premiérových Majstrovstvách sveta v disciplíne gravel v talianskom Venete sa zúčastnia špecialisti na gravel, ale aj profesionálni cyklisti.

Včera 19:47 Organizátor belgických pretekov nepríjemne obťažoval víťazku Lorenu Wiebes (+video).

Predstaviteľ pretekov Binche-Chimay-Binche sa 23-ročnej cyklistky niekoľkokrát dotkol, aj napriek tomu, že celkom zjavne dala najavo, aby sa jej nedotýkal.

Včera 16:06 Pinarello predstavilo bicykel Bolide z 3D tlačiarne určený na hodinový rekord pre Filippa Gannu.

Jedná sa o prvý bicykel v tomto segmente vyrobený technikou 3D tlače. Aerodynamika rámu je inšpirovaná veľrybou vráskavcom dlhoplutvým. Pomôže tento bicykel Filippovi Gannovi k prekonaniu hodinového rekordu?

Včera 14:58 Quintanu vypočujú v prípade užívania tramadolu, tím AG2R odmieta spojenie s Kolumbijčanom.

Pôvodné správy totiž hovorili o budúcnosti Naira Quintanu vo Francúzskom WorldTour tíme, no momentálne sa javí tím Astana ako jeho najpravdepodobnejšia destinácia. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu