Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!

Nočný Dual Slalom na BikeFeste 2015 – blatový motokros ako sa patrí

​Už tradične bol Dual Slalom vrcholom sobotného pretekárskeho programu.
Biker
Nočný Dual Slalom na BikeFeste 2015 – blatový motokros ako sa patrí

Už tradične bol Dual Slalom vrcholom sobotného pretekárskeho programu. Keďže približne hodinu pred štartom prebehla Kálnicou intenzívna letná búrka, dual-slalomová trať sa zmenila na blatové pekielko, ktoré veľmi efektívnym spôsobom oddelilo od seba dobrých a vynikajúcich bikerov. Nebola núdza o súboje koleso na koleso, pády z priveľkej sebadôvery, či motivácie ani o super čisté jazdy, ktoré rýchlosťou a prevedením pôsobili dojmom, že chalani jazdia za sucha. Napriek tomu, že celý pretek trval pomerne dlhú dobu, diváci vytvorili na kopci perfektnú zvukovú kulisu po celej dĺžke trate a vyhecovali tých najlepších z najlepších k neskutočne ostrým súbojom. Obzvlášť napínavé bolo finále, kde Miro Staňo reprezentujúci nekopromisný retro štýl, zvádzal súboj s mladým českým riderom Martinom Leblom z tímu CTM Riders, ktorý tomu rúbal, tak ako sa na mladého borca patrí. Keďže Miro na štarte druhej finálovej jazdy po chybe spadol už tesne po štarte, Martin si zaslúžene odviezol celkové víťazstvo a prize money vo výške 240 eur.

Výsledky:
1. Martin Lebl
2. Miroslav Staňo
3. Oliver Drábik
4. Milan Kozár

Foto: Filip Nagy

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu