Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!

Ako si vybrať zámok na bicykel?

Ktoré z množstva cyklodoplnkov skutočne potrebujete?
Biker

Ak ste si mysleli, že na bicyklovanie potrebujete len bicykel, nie je to celkom tak. Všetky veci z cyklopredajne však tiež nepotrebujete. Mnohí si vystačia s normálnym oblečením a keď potrebujú niečo odviezť, vezmú si klasický batoh. Ak však máte s bicyklovaním väčšie plány ako len občasný krátky výlet alebo pár kilometrov do práce, niektoré doplnky spravia vaše jazdenie príjemnejším, bezpečnejším a jednoduchším.

Pod 50 € to nebude

Ak svoj bicykel potrebujete z času na čas nechať niekde na ulici, je to pomerne veľké riziko. Najjednoduchšie riešenie je vyriešiť veci tak, aby ste na tento krok neboli odkázaní, ale niekedy to inak nejde. A preto je dôležité investovať do kvalitného zámku. Počítajte s tým, že dobrý zámok, s ktorým si zlodeji neporadia za 10 sekúnd, bude niečo stáť. Mali by ste počítať s cenou vyše 50 €. Ak ste pri prečítaní tejto informácie dostali krátku zástavu srdca, myslite na to, že je to investícia, ktorá má pomôcť ochrániť váš veľmi cenný majetok.

Ak váš rozpočet na lepší zámok nedosiahne, nekupujte si radšej žiadny a snažte sa to vyriešiť inak. Zariaďte si veci tak, aby ste svoj bicykel nemuseli nikdy nikde nechávať bez dozoru. Z testov odolnosti
najlepšie vychádzajú tzv. U-zámky s robustnou konštrukciou v miestach zamykania. Odolné sú tiež skladacie zámky pripomínajúce stavebný meter, robustné reťazové a valčekové zámky.

Na chvoste v rebríčku odolnosti nájdete tenšie lankové a špirálové zámky. Prečo sa teda vôbec vyrábajú? Sú vhodné na to, aby ste si poistili bicykel v prípade, že ho máte na očiach, no nie na dosah. V prípade, že si ho opriete o pouličnú lampu a sadnete si o 5 metrov ďalej do záhradnej kaviarne. Ak sa niekto bude chcieť ulakomiť na váš bicykel, nepodarí sa mu to a vy máte možnosť v priebehu pár sekúnd rýchlo zareagovať.

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu