Dylan Groenewegen vyhral v extrémne tesnom šprinte 6. etapu Tour de France

Šiesta etapa opäť patrila šprintérom a stále platí, že každú etapu vyhral niekto iný. V tomto prípade sa z víťazstva tešil 31 ročný holandský pretekár z tímu Jayco AlUla.

6. etapa Tour de France 2024

• Trasa: Mâcon → Dijon
  • Profil: rovinatá
  • Dĺžka: 163 km
  • Prevýšenie: 881 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 46.292 km/h
  • Víťaz: Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla)

Holandský pretekár Dylan Groenewegen bol najrýchlejším pretekárom v šiestej etape Tour de France. Pretekár tímu Jayco AlUla v záverečnom naozaj tesnom šprinte porazil o niekoľko centimetrov Jaspera Philipsena (Alpecin-Deceuninck). Na treťom mieste skončil v pretekoch Biniam Girmay (Intermarché-Wanty).

Philipsena však rozhodcovia relegovali za nebezpečný šprint, pri ktorom vytlačil na bariéry Wouta van Aerta (Visma-Lease a Bike) a posunuli ho na 107. miesto, takže vo výsledkoch sa posunul na druhé miesto Girmay a na tretie miesto Fernando Gaviria (Movistar).

Celá etapa sa niesla v uvoľnenej atmosfére a jej tempo nebolo vysoké.  Víťaz na 163 km dlhej etape dosiahol čas 3:31:55 hod. a priemernú rýchlosť na úrovni 46,292 km/h.

V záverečnom šprinte to bola hra nervov a viacero popredných šprintérov malo výhodnú pozíciu. Najlepšie si v ňom poradil práve Groenewegen, ktorý nastupoval z ľavej strany a nakoniec sa tešil z víťazstva.

Výsledky 6. etapy Tour de France (Mâcon - Dijon)