Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lukáš Kubiš porazil Martina Svrčeka a vybojoval titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike

"Bolo dnes veľmi teplo a také zvláštne preteky, lebo tu jednotlivci súperia s veľkými tímami. Bolo to nevyrovnané a kvantita prevážila pred kvalitou," povedal po pretekoch Martin Svrček.
Martin Sarvaš
Lukáš Kubiš porazil Martina Svrčeka a vybojoval titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike

Majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike, Jevíčko 2024 - muži. Foto: Soňa Niková / Slovenský zväz cyklistiky

Lukáš Kubiš (Elkov-Kasper) je novým majstrom Slovenska v cestnej cyklistike, po tom, ako sa stal najlepším slovenským pretekárom na spojených majstrovstvách Česka a Slovenska v českom Jevíčku.

Striebornú medailu získal Martin Svrček (Soudal Quick-Step) a bronz má Richard Riška (ATT Investments).

24-ročný Kubiš sa 65 kilometrov pred cieľom dostal do úniku spolu s Martinom Svrčekom a táto dvojička spolu prišla až do cieľa.

Svrček sa mu snažil ujsť v kopci, čo sa mu však nepodarilo a v jednej z posledných zákrut spadol, a tak mal Kubiš jednoduchšiu cestu za zlatom, hoci sám Svrček uznal, že Kubiš býva v špurtoch lepší.

Kubiš o Svrčekovi: Mal som čo robiť, aby som sa s ním udržal

„Musím povedať, že Martin bol dnes veľmi silný a mal som čo robiť, aby som sa s ním udržal. Mojou jedinou výhodou bolo, že som mal tímových kolegov vpredu a v našej skupine boli vždy nejakí Česi, takže určite som nemohol robiť na tom, aby som ohrozil kolegov. Nemusel som sa tam až toľko krviť,“ povedal po pretekoch Kubiš.

„Klobúk dole pred Martinom, koľko sa narobil, je to veľký šampión, no taká je cyklistika. My sa tešíme, že oba tituly sme získali do nášho tímu, na ktorý som veľmi hrdý,“ dodal Lukáš Kubiš, ktorý bude Slovensko reprezentovať na Olympiáde v Paríži.

Svrček: Bolo to nevyrovnané, kvantita prevážila pred kvalitou

„Bolo dnes veľmi teplo a také zvláštne preteky, lebo tu jednotlivci súperia s veľkými tímami. Bolo to nevyrovnané a kvantita prevážila pred kvalitou,“ povedal po pretekoch Martin Svrček.

„Dlho sa šlo veľmi pomaly, no potom, keď Vacek a Kubiš nastupovali, bol som práve náhodou vzadu, a tak som si to musel dobiehať. Vacekovi v tej skupine nechcel nikto pomáhať, tak som robil ja. Lukáš mal vpredu kolegu, takže logicky nechcel k nemu dotiahnuť Vaceka. To sú tie veľké taktiky naprieč krajinami. Napokon sme ostali len traja a tak sme prišli do cieľa.“

„Ja som v závere spadol, keď som neodhadol jednu zákrutu, no Lukáš je aj tak asi lepším špurtérom. Snažil som sa ho utrhnúť v kopci, ale nepodarilo sa mi to. Potom už bolo jedinou šancou mu nejako nastúpiť v meste, ale prepálil som to a skončil som na zemi,“ dodal Svrček.

Výsledky Majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike, Jevíčko 2024

Aktuality

13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 15 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Včera 17:30 Biniam Girmay vyhral už tretiu etapu na Tour de France a potvrdil pozíciu najlepšieho šprintéra.

Druhý skončil Wout van Aert pred tretím Arnaudom Démareom. V závere dvanástej etapy spadol Primož Roglič, ktorý stratil takmer dve a pol minúty.

 

Zavrieť reklamu