Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Derek Gee sa dočkal veľkého víťazstva v tretej etape Critérium du Dauphiné

Kanaďan zaútočil v záverečnom stúpaní 500 metrov pred koncom etapy, na čo dokázal zareagovať len Romain Grégoire, ktorý ho na moment predbehol, ale tesne pred cieľom ho Gee predbehol a pripísal si prvé víťazstvo na úrovni WorldTour.
Martin Sarvaš
Derek Gee sa dočkal veľkého víťazstva v tretej etape Critérium du Dauphiné

Derek Gee (Israel – Premier Tech) sa po štyroch druhých miestach na minuloročnom Giro d’Italia dočkal svojho prvého veľkého víťazstva v tretej etape Critérium du Dauphiné.

Etapa sa končila kratším stúpaním Les Estables (3,8 km / 4,9 %), v ktorom išla vo vedení veľká skupina so všetkými favoritmi na celkové hodnotenie, ale 500 metrov pred cieľom dokázal na útok Dereka Geeho zareagovať len Romain Grégoire (Groupama – FDJ), ale tesne pred koncom sa dostal Kanaďan opäť do vedenia a oslávil svoje prvé víťazstvo na úrovni WorldTour.

Na treťom mieste skončil Lukas Nerurkar (EF Education – EasyPost).

Derek Gee sa vďaka výhre oblečie v nasledujúcej etape, individuálnej časovke, do žltého dresu celkového lídra pretekov. Druhý Magnus Cort (EF Education – EasyPost) zaostáva o tri sekundy a tretí Grégoire stráca o sekundu viac.

Záverečný kilometer:

Výsledky 3. etapy Critérium du Dauphiné

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu