Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Cyklistický dres CASTELLI AeroRace 7.0

Matúš Bušík
Cyklistický dres CASTELLI AeroRace 7.0

Keď Castelli vytvorilo prvý aero dres v roku 2006, každý nás mal za bláznov, vrátane niektorých profi jazdcov. Aerodynamika bola vtedy len na časovku.

Funkčnosť oblečenia znamenala odvod vlhkosti a Tour de France sa dala vyhrať vo voľnom drese, ktorý bol v podstate polyesterové tričko s vreckami na chrbte.

Dokonca aj naši konzultanti v oblasti aerodynamiky očakávali len minimálnu výhodu, ak vôbec, preto sme dres pomenovali „Zlomok sekundy“.

Výhody dresu boli napokon celkom výrazné a nám sa podarilo začať vo výzore profi pelotónu revolúciu.

Dres má už siedmu generáciu a podarilo sa nám ho zakaždým vylepšiť. Pri rozmiestňovaní materiálu a švov sa stále opierame hlavne o CFD analýzu a tak vieme vytvoriť dres, ktorý je nielen rýchly, ale aj pohodlný na dlhých jazdách.

Materiál Air_O Stretch vyvinutý v Castelli, zabezpečuje priedušnosť, pohodlie a perfektný strih, aerodynamická efektívnosť od 30 do 55 km/h, rukávy bez obšitia s dĺžkou po lakeť, zips YKK® Vislon® a tkaniny s certifikátom bluesign®.

Veľkosti: XS-3XL
Hmotnosť: 98g(M)
Cena: 124,95€

www.skprofibike.sk

Aktuality

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu