Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Bicyklom do kráľovstva prírody na Muránsku planinu

Stačí šliapnuť do pedálov a vydať sa na výlet na Veľkú lúku, jedno z najkrajších miest Národného parku Muránska planina.
Matúš Bušík
Bicyklom do kráľovstva prírody na Muránsku planinu

Objavíte tam jeden zo symbolov planiny – polodivoké kone noriky muránske, ktoré môžete stretnúť voľne sa pásť na okolitých lúkach.

Nenáročný cyklovýlet na Veľkú lúku sa dá naplánovať z rôznych štartových bodov: z centra obce Muráň, zo sedla Javoriny alebo z Červenej Skaly.

Deň na bicykli na Veľkej lúke odporúčame spojiť s návštevou Muránskeho hradu, kde prebádate stopy histórie týčiace sa pri ikonickom brale Cigánka.

Dych berúce panoramatické výhľady si vychutnáte zo skalných brál Poludnice – len zopár minút chôdze od horárne Maretkiná.

Veľká lúka je počas tejto cyklosezóny jedným z cieľov súťaže Vrchárska koruna Gemera, v rámci ktorej môžete objaviť vďaka 20 cyklotrasám s atraktívnymi cieľmi skryté poklady celého regiónu.

Viac tipov na výlety na Muránskej planine nájdete na www.muranskaplanina.eu.

 

 

 

 

 

 

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu