Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Pozrite sa do zákulisia tímu UAE Emirates na Giro d’Italia 2024

Tri krátke zostrihy tímu UAE Emirates dokumentujú prvú polovicu Giro d’Italia 2024 a tri etapové triumfy Tadeja Pogačara.
Martin Sarvaš
Video: Pozrite sa do zákulisia tímu UAE Emirates na Giro d’Italia 2024

Na Giro d’Italia 2024 suverénne dominuje tím UAE Emirates a už od druhej etapy majú vďaka Tadejovi Pogačarovi ružový dres celkového lídra pretekov.

V prvej polovici trojtýždňových pretekov si Pogačar vytvoril výrazný náskok v celkovej klasifikácii a ak sa nič zásadné nestane, je veľmi pravdepodobné, že 25-ročný Slovinec sa stane víťazom pri svojej premiére na Gire.

Tadej Pogačar už vyhral tri etapy a má náskok 2:40 min pred druhým Danielom Martínezom (Bora-Hansgrohe), zatiaľ čo tretí Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) stráca 2:58 min.

Pogačarovi tak stačí jazdiť defenzívne a sám priznal, že s touto taktikou pôjde zvyšok pretekov, keďže v júli ho čaká Tour de France a nemalo by zmysel zbytočne plytvať energiou.

Pogačarov tím zverejnil tri krátke dokumenty, v ktorých môžete nahliadnuť do zákulisia tímu UAE Emirates na Giro d’Italia 2024.

Aktuality

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

17.05.2024 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Zavrieť reklamu