Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Van Rysel má prvé víťazstvo na Grand Tour. Valentin Paret-Peintre vyhral z úniku desiatu etapu Giro d’Italia

23-ročný francúzsky jazdec dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo a pre tím Decathlon AG2R La Mondiale to znamená už 15. výhru v sezóne 2024.
Martin Sarvaš
Van Rysel má prvé víťazstvo na Grand Tour. Valentin Paret-Peintre vyhral z úniku desiatu etapu Giro d’Italia

10. etapa Giro d’Italia 2024

Valentin Paret-Peintre (Decathlon AG2R La Mondiale) vyhral z úniku horskú desiatu etapu Giro d’Italia 2024 a na vrchole stúpania Bocca della Selva si pripísal svoje prvé víťazstvo v kariére.

Pre tím Decathlon AG2R La Mondiale to znamená už pätnáste víťazstvo v sezóne 2024 a zároveň premierovú výhru na pretekoch Grand Tour s bicyklom značky Van Rysel od Decathlonu.

Na druhom mieste skončil Romain Bardet (dsm-firmenich PostNL) a tretí finišoval Jan Tratnik (Visma | Lease a Bike).

Paret-Peintre a Bardet išli spolu vo dvojici väčšinu rozhodujúceho 18-kilometrového stúpania Bocca della Selva, zatiaľ čo na čele bol osamotený Jan Tratnik, ktorý zaútočil už 37 km pred cieľom.

Paret-Peintre zaútočil 3 km pred cieľom, na čo Bardet nedokázal zareagovať. Rýchlo dobehol Tratnika, ktorému už nezostali sily na zrýchlenie a do cieľa prišiel osamote s pohodlným náskokom 29 sekúnd na Romaina Bardeta a Tratnik finišoval tretí s minútovou stratou.

Romain Bardet sa vďaka dobrému výsledku výrazne posunul v celkovej klasifikácii a na siedmom mieste zaostáva o necelých päť minút za lídrom Tadejom Pogačarom (UAE Emirates). Na druhom a treťom mieste sa situácia nezmenila a Daniel Martínez (Bora-Hansgrohe) stráca 2:40 min a Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) stráca 2:58 min.

Záver 10. etapy Giro d’Italia 2024:

Výsledky 10. etapy Giro d’Italia 2024

Aktuality

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

17.05.2024 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Zavrieť reklamu