Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 6. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Zvlnená etapa v štýle Strade Bianche obsahuje tri štrkové sektory, má dĺžku 177 km a prevýšenie 1858 m.
Martin Sarvaš
Detaily 6. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

6. etapa Giro d'Italia 2024: Viareggio - Rapolano terme | zvlnený | 177 km | 1858 m

Viareggio → Rapolano Terme

  • Dátum: 9. máj 2024
  • Profil: zvlnený
  • Dĺžka: 177 km
  • Prevýšenie: 1858 m

Šiesta etapa Giro d’Italia 2024 obsahuje tri štrkové sektory, takže pôjde o akési mini Strade Bianche, a práve v týchto sektoroch sa bude rozhodovať, pretože hrozí, že jazdci môžu dostať defekty.

Úvodných 70 kilometrov 6. etapy je úplná rovina, ale potom nasleduje zvlnený profil plný kratších stúpaní a štrkových ciest.

Aj keď Tadej Pogačar v marci dokázal vyhrať Strade Bianche po šialenom 81-kilometrovom sóle a práve v tomto štýle by sa mohol zrodiť víťaz aj na Gire, nie je veľmi pravdepodobné, že by sa o to pokúsil opäť, keďže jeho prioritou je zisk ružového dresu.

Očakáva sa, že Pogačar a jeho tím UAE budú spokojní s tým, že nechajú skupinu útočníkov súperiť o víťazstvo. Ak to tak bude, je pravdepodobné, že únik sa vytvorí v plochej otvorenej časti na západ od Florencie.

Dôležitým bodom bude 9,8 kilometrové stúpanie do Volterry, ktoré sa nachádza 80 km po štarte etapy s celkovou dĺžkou 177 km. Po ňom budú jazdci prechádzať po zvlnených cestách smerom na Grotti. Pri príjazde do tejto dedinky sa asfalt na 4,4 kilometra mení na štrk.

Po veľmi krátkom prejazde na asfalte jazdci zdolávajú štrkové stúpanie s dĺžkou 2,5 kilometra pri sklone 6 % a do cieľa zostáva ešte 38,3 kilometra.

Následná fáza predstavuje sériu piatich krátkych stúpaní – všetky sú dlhé okolo 1 km, no nie sú nejako obzvlášť náročné.

Posledný z troch štrkových úsekov mierne stúpa a následne jazdci klesajú do Asciana a zdolávajú krátke 700 metrové stúpanie s priemerom 4,4 %.

V Serre di Rapolano sa nachádza strmé 1,2-kilometrové stúpanie s priemerom 8,4 %, ktoré v závere dosahuje sklon cez 18 %.

Po krátkom zjazde zostávajú do konca etapy už len tri kilometre, pričom cieľ je v miernom stúpaní.

Najväčší favoriti

*** Attila Valter, Simon Carr, Quinten Hermans
** Maximilian Schachmann, Christophe Laporte, Filippo Zana
* Filippo Zana, Aurélien Paret-Peintre, Andrea Vendrame, Matteo Fabbro

Aktuality

Včera 10:23 Birell BikeFest 2024: Zoznam všetkých testovacích bicyklov.

Vyberte si z viac ako 300 testovacích bicyklov od 27 značiek. Birell BikeFest sa uskutoční počas víkendu na prelome mája a júna.

22.05.2024 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

22.05.2024 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

22.05.2024 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

22.05.2024 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Zavrieť reklamu