Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Števková, Ulík a Vranák sa tešili z víťazstiev vo svojich kategóriách v pretekoch Petrovardin Fortress v Srbsku

Preteky boli zaradené v kategórii UCI C1 a zišla sa na nich silná konkurencia. Pretekalo sa počas dvoch víkendových dní a Števková s Vranákom triumfovali počas oboch. Matej Ulík si po sobotnom 2. mieste svoju pozíciu vylpešil a postavil sa na najvyšší stupienok. Erika Glajzová skončila v oboch pretekoch na 4. mieste.
Matúš Bušík
Števková, Ulík a Vranák sa tešili z víťazstiev vo svojich kategóriách v pretekoch Petrovardin Fortress v Srbsku

Cez víkend sa v Srbsku uskutočnili prestížne preteky zaradené v kategórii UCI C1 s názvom Serbia Epic Petrovardin Fortress Bike Fest a na štarte sme mohli vidieť niekoľko slovenských reprezentantov.

Tí svoju účasť v pretekoch pretavili do úspechov, ktoré im priniesli cenné body do medzinárodného hodnotenia UCI.

Najviac sa spomedzi slovenských reprezentantov darilo Matejovi Ulíkovi, Janke Keseg Števkovej a Lukášovi Vranákovi.

Janka Keseg Števková z tímu Outsiterz vyhrala preteky počas oboch dní. V sobotu triumfovala s výsledným časom 1:08:16 a pred druhou pretekárkou z Mexika mala veľký náskok 1:38 min. V nedeľu si Janka na svoje konto pripísala ďalšie víťazstvo, tentokrát v cieli dosiahla čas 1:25:55 a preteky vyhrala s náskokom 1:21 min. Na svoje konto si tak dokopy pripísala 120 UCI bodov.

Zhodne na štvrtých miestach skončila v pretekoch ďalšia slovenská reprezentantka Erika Glajzová, ktorá si za tieto umiestnenia pripísala 50 bodov do rebríčka UCI.

V elitnej mužskej kategórii obsadil Matej Ulík z tímu Expres CZ Tufo Team Kolín v sobotných pretekoch 2. miesto, keď v šprinte o prvenstvo nestačil na Švajčiara Andrina Geesa. Matej v cieli dosiahol čas 1:21:10 hod. a na víťaza stratil jednu sekundu.

V nedeľu si však Matej napravil chuť skvelým prvým miestom, ktoré vybojoval v cieľovom šprinte. Spoločne s Christopherom Dawsonom mali v cieli rovnaký čas 1:21:41, avšak Matej bol vo finiši o niečo rýchlejší a tešil sa z víťazstva. Matej si vďaka 2. a 1. miestu pripísal na svoje konto 100 bodov do rebríčka UCI.

Lukáš Vranák na pódiu Serbia Epic Petrovardin Fortress Bike Fest 2024 – UCI C1.

Vynikajúci výsledok dosiahol v juniorskej kategórii Lukáš Vranák, ktorý preteká za tím CK Epic Dohňany. Počas oboch dní sa mu v pretekoch podarilo zvíťaziť. V sobotu triumfoval s časom 1:00:09 a pred druhým pretekárom z Izraela mal v cieli 9 sekundový náskok.

V nedeľných pretekoch zvíťazil s časom 1:00:12 a pre Izraelčanom mal v cieli náskok 17 sekúnd. Na svoje konto si Lukáš vďaka týmto výsledkom pripísal dohromady 40 bodov do rebríčka UCI.

Slovenským reprezenatntom gratulujeme a tešíme sa spoločne s nimi zo skvelých výsledkov na pretekoch v Srbsku.

Kompletné výsledky sobotných pretekov:

Kompletné výsledky nedeľných pretekov:

Aktuality

Včera 10:23 Birell BikeFest 2024: Zoznam všetkých testovacích bicyklov.

Vyberte si z viac ako 300 testovacích bicyklov od 27 značiek. Birell BikeFest sa uskutoční počas víkendu na prelome mája a júna.

22.05.2024 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

22.05.2024 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

22.05.2024 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

22.05.2024 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Zavrieť reklamu