Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure

Koncom novembra 2023 sa nám naskytla príležitosť absolvovať týždenný tréningový kemp s Petrom Saganom a slovenským enduro tímom OKӨEVERYWHERE v talianskom Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář v novembri 2023 oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

Pozrite si fotografie z jazdenia počas tréningov či zákulisia, kedy Peter Sagan vymenil bicykel za varechu v kuchyni a natáčal dokument pre Eurosport.

Aj keď „posledná jazda“ sa nehovorí, práve v poslednej jazde Peter veľmi nepríjemne spadol, dopadol hlavou na obrovský kameň. Našťastie mal veľkú helmu, do ktorej si predošlý deň napľul.

Išlo skutočne o veľmi tvrdý pád, keďže po chvíli sme zistili, že helma bola zvnútra prasknutá, ale našťastie splnila svoj účel. „No, toto by si asi s kokoskou nerozchodil,“ povedal Mišo Petrovi, ktorý sa po páde snažil rozcvičiť si krk. „Ale čo, ideme ďalej,“ povedal Peter.

Neskôr mi Mišo opísal, čo sa stalo, keďže išiel hneď za ním: „Peter zletel z bicykla a narazil hlavou priamo na kameň. Veru, nebol to príjemný pohľad. Boli sme v strede lesa a len som sa pozrel nad seba a rozmýšľal, kde by tu tak mohla pristáť helikoptéra. Zrazu pozriem na Petra – a on sa postavil, akoby sa nič nestalo. Nechápem, z čoho je ten človek, ale keby sa toto stalo niekomu inému, tak by to asi dopadlo veľmi zle.“

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu