Trek predstavil šesť nových plášťov pre XC, trail a gravel

Každý plášť nesie meno ikonického miesta, ktoré svojím charakterom zodpovedá jeho určeniu - Girona, Betasso, Vallnord, Sainte-Anne, Montrose a Gunnison.
Cross-country plášte Bontrager Vallnord RSL XR.

Trek rozšíril ponuku svojej značky Bontrager o šesť nových plášťov, z ktorých štyri sú určené pre MTB a dvoje pre gravel.

Nové plášte boli kompletne prepracované a vybavené novými zmesami, ochranou proti prepichnutiu a novými vzorkami

Každý plášť nesie meno ikonického miesta, ktoré svojím charakterom zodpovedá jeho určeniu – Girona, Betasso, Vallnord, Sainte-Anne, Montrose a Gunnison.

Nové názvy

Nový rad plášťov pre cross-country zahŕňa ľahký XC plášť Vallnord a všestranný XC plášť Sainte-Anne, pomenovaný podľa pretekov Svetového pohára v Quebecu.

Pre trailových jazdcov sú určené plášte Montrose a Gunnison, navrhnuté pre náročnejšie terény a rýchle zjazdy.

Fanúšikovia gravelu môžu vyberať medzi rýchlou a ľahkou Gironou, alebo plášťom Betasso, ktorý sa hodí do náročnejších podmienok.

Nové konštrukcie

Pod povrchom každého plášťa sa skrýva jedna zo štyroch novo prepracovaných konštrukcií – XR, XT, GR a GX, ktoré poskytujú lepšiu odolnosť ako predchádzajúce modely.

Konštrukcia XR je určená pre rýchle cross-country trate a ponúka ochranu bočníc proti prepichnutiu, zatiaľ čo XT je robustnejší s celoplošnou ochranou.

Pre gravel sú k dispozícii konštrukcie GX a GR, obe s výrazným zlepšením ochrany proti prepichnutiu, a to údajne až o 350%.

Nové zmesi

Trailové plášte Bontrager Montrose RSL XT.

V ponuke sú tri nové zmesi pre MTB a jedna pre gravel. Cross-country dvojzmes má rýchlo sa odvaľujúci tvrdší stred a stredne mäkké bočné výstupky, trailové plášte ponúkajú vo variante so stredne mäkkým stredom a mäkkými bočnými výstupkami, alebo ako trojzmes so stredne mäkkým stredom, mäkkými bočnými výstupkami a podpornou základňou.

Nová gravelová dvojzmes poskytuje pevnejší, rýchlo sa odvaľujúci stred a bočné výstupky so strednou pevnosťou. Nové zmesi sú podľa Treku až o 10% rýchlejšie a poskytujú až o 39% viac priľnavosti ako doterajšie plášte Bontrager.

Trek dôkladne porovnal každý plášť s doterajšími plášťami Bontrager aj s priamou konkurenciou, pričom z väčšiny testov vzišli nové plášte víťazne.

• Bontrager Montrose RSL XT (trail) – 59,99 €

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Včera 14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.