Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

CyclOn ponúka produkty na rastlinnej báze od mazív až po rôzne čističe na bicykel

Téma ekológie a čistého životného prostredia sa čoraz viac dostáva do popredia a začínajú si to uvedomovať aj cyklistické spoločnosti. Firma CyclOn bola jednou z prvých, ktorá ponúkala biologicky odbúrateľné produkty, ale rada založená na rastlinnej báze je skutočným prevratom na tomto poli.
Matúš Bušík

Po období vývoja v laboratóriu, CyclOn prichádza s vysoko kvalitnou produktovou kolekciou na rastlinnej báze. S týmto radom, ktorý pozostáva zo siedmich produktov, mal CyclOn od začiatku zámer vytvoriť vysokovýkonné produkty.

Produkty boli testované mechanikmi bicyklových predajní a výkonnostnými športovcami z tímov podporovaných firmou CyclOn.

Okrem toho CyclOn podporil Thijsa Zonnevelda na najťažších gravel pretekoch na svete, ktoré absolvoval s rastlinným voskom na reťaz Chain Wax od CyclOn.

Skutočný game changer

Spoločnosť CyclOn predáva biologicky odbúrateľné produkty od roku 1990, ale jej 100% rastlinný rad je skutočným prevratom.

Nový vysokokvalitný rad na rastlinnej báze neobsahuje žiadne aerosóly a rastlinné suroviny pochádzajú z Holandska, vďaka čomu CyclOn udržuje dodávateľský reťazec krátky a tým znižuje uhlíkovú stopu i v tejto časti výrobného procesu.

Dôležitá zložka prípravku na čistenie reťazí a bicyklov pochádza z cukrovej trstiny a tuky a mazivá obsahujú repkový olej.

Olej vo voskovom lubrikante? Áno, skutočne, CyclOn prenáša svoj vzorec úspechu až do rastlinnej kolekcie. Okrem toho, repkový olej poskytuje dlhšie mazanie ako olej na báze ropy. Voskový lubrikant na rastlinnej báze tiež obsahuje jedinečnú zložku, vďaka ktorej lepšie priľne ku kovu a tým poskytuje ešte menšie trenie.

Testy ukázali, že rozdiel vo wattoch výkonu je významný. Rastlinný rad CyclOn je ideálny pre obchody s bicyklami, ktoré si cenia udržateľnosť, alebo si vedome vyberajú len špičkové produkty.

Rozdiel medzi biologicky rozložiteľnými a rastlinnými produktami

Biologicky odbúrateľné produkty obsahujú zložky, ktoré sa rozkladajú a odbúravajú v životnom prostredí a uvádzajú rýchlosť, akou k tomu dochádza.

Produkty na rastlinnej báze sú špecifické organickým materiálom, ktorý sa tiež rozkladá, pričom však konečný produkt má mnoho užitočných vedľajších vlastností, vrátane hnojenia a zlepšovania zdravia pôdy.

Najdôležitejšie je, že rastlinné produkty nezanechávajú toxické zvyšky, pretože sú organické, keďže rastlinné produkty sú vyrobené z rastlín.

Aj obal je dôležitý

Nie len samotný produkt môže byť šetrný k životnému prostrediu, ale i jeho obal.

Preto sme sa zamerali i týmto smerom a kde to bolo možné, tak sme pre naše produkty použili obaly vyrobené na rastlinnej báze.

Opäť sme použili 100% lokálne zdroje a tieto recyklovateľné obaly sme vyrobili z Holandskej cukrovej trstiny a repky olejnej.

Platn Based produkty

Chain Cleaner – čistič reťaze

Výkonný rastlinný odmasťovač na čistenie prevodovej sústavy.

Návod na použitie: nastriekajte odmasťovač na prevodovú sústavu a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Vyčistite kefou alebo handričkou. Opláchnite prevodovú sústavu vodou, vysušte a namažte reťaz.

Brake Cleaner – čistič bŕzd

Rastlinný čistič bŕzd na čistenie kotúčových bŕzd. Zabraňuje pískaniu bŕzd a zlepšuje brzdný výkon.

Návod na použitie: Čistič bŕzd nastriekajte na čistú handričku a otrite brzdový kotúč.

Bike Cleaner – čistič bicykla

Výkonný rastlinný čistič na čistenie bicyklov.

Návod na použitie: nastriekajte bicykel na mokro jemným prúdom vody a následne nastriekajte Bike Cleaner na bicykel. Na dôkladné vyčistenie bicykla použite mäkkú kefku, špeciálnu umývaciu rukavicu alebo handričku. Opláchnite bicykel vodou a dôkladne ho osušte.

Chain Oil – olej na reťaz

Rastlinný olej na reťaz je vhodný pre všetky poveternostné podmienky a všetky typy bicyklov.

Návod na použitie: odmastite reťaz odmasťovačom reťaze. Pred použitím olej na reťaze dobre pretrepte. Olej nakvapkajte na reťaz, na jej každý článok. Nechajte olej pôsobiť niekoľko hodín a prebytočné mazivo odstráňte handričkou.

Chain Wax –  vosk na reťaz

Rastlinný vosk na reťaz je vhodný pre všetky poveternostné podmienky a všetky typy bicyklov.

Návod na použitie: odmastite reťaz odmasťovačom reťaze. Pred použitím vosk na reťaz dobre pretrepte. Vosk nakvapkajte na každý článok reťaze. Rozotrite a nechajte Chain Wax niekoľko hodín vsiaknuť a prebytočné mazivo odstráňte handričkou.

Carbon Paste – pasta na karbón

Rastlinná montážna pasta so špeciálnou štruktúrou zŕn na montáž karbónových dielov. Zabraňuje vŕzganiu/škrípaniu/šmýkaniu týchto špecifických dielov.

Návod na použitie: Diel očistite odmasťovačom. Na kontaktnú časť naneste pastu Carbon paste. Potom diel namontujte späť na bicykel.

Assembly Paste – montážna pasta

Keramická vodoodpudivá montážna pasta na rastlinnej báze na montáž dielov so závitom. Zabraňuje treniu kov na kov a uľahčuje demontáž dielov.

Návod na použitie: diel očistite odmasťovačom. Na závity naneste montážnu pastu. Potom diel namontujte späť na bicykel.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu