Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mads Pedersen porazil Van der Poela v šprinte jeden-na-jedného a vyhral Gent-Wevelgem

Majster sveta z roku 2019 a súčasný majster sveta išli spolu na čele záverečných 35 kilometrov. V šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Jordi Meeus.
Martin Sarvaš

Mads Pedersen (Lidl-Trek) a Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) sa na klasike Gent-Wevelgem po prvýkrát stretli v záverečnom súboji jeden-na-jedného.

V dlhom šprinte bol rýchlejší Pedersen, zatiaľ čo majstrovi sveta už v záverečných metroch došli sily a svoj šprint vypustil.

V šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Jordi Meeus (Bora-Hansgrohe) pred Jasperom Philipsenom (Alpecin-Deceuninck) a Jonathanom Milanom (Lidl-Trek).

Mads Pedersen a Mathieu van der Poel sa dostali do vedenia pri záverečnom prejazde stúpaním Kemmelberg 35 km pred cieľom.

Pedersen bol na záverečnej rovinke pred Van der Poelom, rozbehol svoj šprint už 300 metrov pred cieľom, no majster sveta nemal dostatok síl, aby ho predbehol, a tak si dánsky jazdec tímu Lidl-Trek pripísal už druhé víťazstvo na belgickej klasike.

Záverečný šprint:

„Buď by som to bol ja, alebo Mathieu, kto by vyvíjal tlak v skupine. Ak by som mohol kontrolovať tempo a neprekračovať limit, bolo by to pre mňa výhodnejšie, ako nechať to urobiť jemu,“ povedal Pedersen po dojazde.

„Bolo celkom dobré, že sme tam boli traja chalani v prednej skupine. Johnny [Jonathan Milan] zaútočil ako prvý a bol tam dlho sám. Pre mňa a Jaspera [Stuyvena] to bolo určite výhodné. Nešťastné bolo, že Jasper mal defekt, ale stále to bola pre nás dobrá situácia.“

„Musel veriť vo svoj šprint, pretože sme nemohli začať jeden na druhého útočiť a potom by nás skupina dobehla. Takže som musel veriť, že šprint bude dosť dobrý na to, aby som porazil Mathieua. A s tou formou, akú v poslednom čase ukázal, tomu bolo ťažké uveriť.“

„Musel som skúsiť šprint a nič iné. Bol to hazard. Išiel som dopredu, pretože Deceuninck by bol rád, keby sa partia vrátili aj s Philipesenom. Musel som teda držať vysokú rýchlosť a dúfať, že ešte budem mať nohy na dobrý šprint,“ dodal Pedersen.

Výsledky Gent-Wevelgem 2024

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu