Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jonas Vingegaard predviedol na Tirreno-Adriatico svoje najdlhšie sólo víťazstvo v kariére

Vingegaard zaútočil v rozhodujúcom stúpaní San Giacomo a na jeho zrýchlenie 29 km pred koncom nedokázal nikto zareagovať. Vďaka veľkému náskoku v cieli prebral pozíciu lídra celkového hodnotenia pred Juanom Ayusom.
Martin Sarvaš
5. etapa Tirreno-Adriatico 2024. Foto: Tirreno-Adriatico

Jonas Vinegaard (Visma-Lease A Bike) je novým priebežným lídrom celkovej klasifikácie pretekov Tirreno-Adriatico po víťaznom 29-kilometrovom sóle v závere piatej etapy, ktoré úspešne priviedol až do cieľa.

Vinegaard sa odtrhol od svojich súperov po útoku v polovici strmého 11,9 km dlhého stúpania San Giacomo, na ktorého vrchole mal už takmer minútový náskok pred stíhacou skupinou s Juanom Ayusom (UAE Team Emirates) a Jaiom Hindleym (Bora-Hansgrohe), ktorí napokon finišovali na druhom resp. treťom mieste.

V celkovom poradí má Vingegaard pred Ayusom náskok 54 sekúnd a Hindley je tretí so stratou 1:20 minúty.

„Aby som bol úprimný, vždy sme mali v pláne to dnes skúsiť, a tak sme to aj urobili. Tím išiel úžasne a som naozaj šťastný, že sa mi podarilo vyhrať a odvďačiť sa chalanom,“ povedal Vingegaard, ktorého tímoví kolegovia Attila Valter a Ben Tulett zredukovali pelotón na San Giacomo.

„Plánovali sme, že v stúpaní chceme ísť naplno. Plán bol taký, že Attila musel nastaviť poriadne tvrdé tempo a potom Ben musel zabrať a ešte zrýchliť. Plán dnes vyšiel perfektne,“ dodal Vingegaard.

Rozhodujúci útok Jonasa Vinegaarda:

Výsledky 5. etapy Tirreno-Adriatico 2024

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu