Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Myslel si, že sa mu pokazil merač výkonu. Len 22-ročný Belgičan vyhral poslednú etapu aj celkové hodnotenie UAE Tour

Lennert Van Eetvelt zaútočil 1,8 km pred koncom siedmej etapy v rozhodujúcom stúpaní Jebel Hafeet a svoje sólo priviedol úspešne až do cieľa. Vďaka bonusovým sekundám za výhru a časovému náskou, ktorý sa mu podarilo získať, sa stal aj víťazom celkovej klasifikácie.
Martin Sarvaš
Myslel si, že sa mu pokazil merač výkonu. Len 22-ročný Belgičan vyhral poslednú etapu aj celkové hodnotenie UAE Tour

Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny) sa stal víťazom poslednej siedmej etapy pretekov UAE Tour a vďaka bonusovým sekundám za výhru a časovému náskou, ktorý sa mu podarilo získať, sa stal aj víťazom celkovej klasifikácie.

Myslel si, že sa mu pokazil merač výkonu. Len 22-ročný Belgičan vyhral poslednú etapu aj celkové hodnotenie UAE Tour

Len 22-ročný Belgičan tak dosiahol svoje prvé víťazstvo v kariére na pretekoch kategórie WorldTour.

Lennert Van Eetvelt zaútočil 1,8 km pred koncom etapy v záverečnom stúpaní Jebel Hafeet a na jeho zrýchlenie nedokázal zareagovať nikto z favoritov vo vedúcej skupine, vrátane Bena O’Connora (Decathlon AG2R La Mondiale), ktorý nakoniec prešiel cieľom na treťom mieste za Pellom Bilbaom (Bahrain Victorious).

Priebežný líder celkového hodnotenia pred poslednou etapou Jay Vine (UAE Emirates) a aj jeho tímový kolega Brandon McNulty odpadli z pelotónu kvôli zdravotným problémom, takže pre tím UAE Emirates to boli neboli veľmi úspešné preteky, keďže ich ďalší líder Adam Yates musel z pretekov odstúpiť po páde, pri ktorom utrpel otras mozgu.

„Je to neuveriteľné, nemôžem tomu uveriť,“ povedal Van Eetvelt. „Dnes ráno mi všetci hovorili, aby som išiel do všetkého, že môžem vyhrať aj GC, ale povedal som, chlapci, musíme zostať realistickí. Stále som ďaleko za mnohými najlepšími svetovými chlapcami, ako je Jay Vine. Ale toto bol plán, toto som mal v hlave.“

„Už túto zimu som si všimol, že som urobil veľké vylepšenia, myslel som si, že sa mi pokazil merač výkonu alebo čo. Ale teraz nemôžem byť šťastnejší,“ dodal Lennert Van Eetvelt.

Najlepším šprintérom a víťazom bodovacej súťaže pretekov UAE Tour 2024 bol suverénne Tim Merlier (Soudal – Quick Step), ktorý vyhral tri etapy a raz skončil aj napriek defektu druhý za Olavom Kooijom (Visma – Lease A Bike).

Víťazi etáp UAE Tour 2024

  • 1. etapa: Tim Merlier (Soudal – Quick Step)
  • 2. etapa: Brandon McNulty (UAE Emirates)
  • 3. etapa: Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale)
  • 4. etapa: Tim Merlier (Soudal – Quick Step)
  • 5. etapa: Olav Kooij (Visma – Lease A Bike)
  • 6. etapa: Tim Merlier (Soudal – Quick Step)
  • 7. etapa: Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny)

Víťazný dojazd Lennerta Van Eetvelta v 7. etape UAE Tour:

Výsledky 7. etapy UAE Tour 2024

Výsledky celkovej klasifikácie UAE Tour 2024

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu