Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Dokument: Ako vyzeral svetový pohár v zjazde v sezóne 2023?

Organizátori svetového pohára v zjazde prinášajú pohľad na uplynulú sezónu. Pripomeňte si tie najlepšie momenty, prípadne ak vám niektoré preteky unikli môžete sa pozrieť ako to na nich vyzeralo.
Matúš Bušík
 Dokument: Ako vyzeral svetový pohár v zjazde v sezóne 2023?

Foto: Red Bull Content Pool

Zjazdová sezóna 2023 odštartovala vo veľkom štýle 10. júna vo švajčiarskom Lenzerheide. Vtedy ešte ani zďaleka nebolo jasné, ako dopadne, ale favoritov sme poznali.

Hneď prvé preteky však ukázali, že nástup mladej krvi do svetového pohára je nezadržateľný a prvý štart medzi elitou premenil Jordan Williams na víťazstvo.

Aj v ženách sa zrodilo prekvapenie a úvodné preteky vyhrala Rachel Atherton! Počas celej sezóny to však bola Vali Höll, ktorá dominovala štartovému poľu a nakoniec vyhrala 4 zo 7 pretekov.

V mužoch to bolo až do posledného kola naozaj napínavé a jediným jazdcom, ktorému sa podarilo vyhrať v sezóne dva krát bol mladík Jackson Goldstone, ktorý v elitnej kategórii štartoval po prvýkrát.

Z celkového prvenstva sa však nakoniec tešil Loic Bruni, ktorý podával stabilné výkony počas celej sezóny.

Svetový pohár v zjazde odštartuje v máji na tradičnej trati v škótskom Fort William. Kompletný program svetového pohára nájdete v tomto článku.

Aktuality

Včera 18:47 Cube predstavil nový e-bike AMS Hybrid ONE44 s nízkou hmotnosťou a za dobrú cenu (detaily, špecifikácie, ceny).

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Včera 13:51 Video: Trať Red Bull Hardline Tasmania je brutálna a zábavná zároveň (POV).

Red Bull Hardline Tasmania sa uskutoční už tento víkend a je to vôbec po prvýkrát, čo sa tieto preteky budú konať mimo Dyfi bikeparku vo Walese. Organizátori však odviedli skvelú prácu a trať pretekov vyzerá úžasne, čo potvrdzujú aj jazdci vo videu.

Včera 12:55 Mathias Flückiger kritizuje aktuálne podmienky výberu jazdcov na olympijské hry.

Švajčiarsky pretekár Mathias Flückiger je aktuálne jednotkou v rebríčku UCI a to najmä vďaka svojim konzistentným výkonom, ktoré od svojho návratu do pretekov v horskej cyklistike, po tom čo ho v roku 2022 neprávom suspendovali pre podozrenie z dopingu. V Paríži sa pokúsi nadviazať na striebro z poslednej olympiády v Tokyu. Nepáčia sa mu však kritéria výberu jazdcov na OH a udáva, že to môže viesť k strate prestíže tohto podujatia.

Včera 11:19 Video: Majster sveta v zjazde Richard Tandara trénuje na kamenistej trati vo Finale Ligure (POV).

Rišo Tandara je mladý slovenský zjazdár, ktorý sa v poslednej sezóne tešil z titulu majstra sveta v zjazde do rokov. Svoju jazdeckú techniku a skill rozvíja v CTM Racing tímu, s ktorým sa v úvode sezóny vydali na sústredenie do známej talianskej lokality Finale Ligure.

19.02.2024 Video: Záver úvodnej etape UAE Tour poznačil nepríjemný hromadný pád, šprint vyhral Merlier.

Ako prvý sa rozbehol do šprintu Fernando Gaviria, ale začal priskoro a víťazom sa stal suverénne Tim Merlier pred Arvidom de Kleijnom a Markom Stewartom.

Zavrieť reklamu