Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Toto je víťazná jazda Ľuboša Staňa na poslednom kole Slovenského pohára v endure v Bratislave (POV)

Slovenský pohár v endure ukončili v roku 2023 posledné preteky seriálu v Bratislave na trailoch na Bielom Kríži. Víťazom pretekov sa stal Ľuboš Staňo, ktorý nám poslal svoje víťazné jazdy. Celkovým víťazom Slovenského pohára v endure v roku 2023 sa stal Martin Knapec.
Matúš Bušík

Včera sme vám priniesli video od poľského jazdca Michala Topóra, ktorý v pretekoch skončil na treťom mieste a za Ľubošom zaostal o 23,2 sekundy.

Víťaz pretekov Ľuboš Staňo skončil vo všetkých meraných úsekoch do 4. miesta. Tri rýchlostné skúšky sa mu podarilo vyhrať, konkrétne RS 3,4 a poslednú 6. Nakoniec mu to prinieslo víťazstvo a od Martina Knapca bol v cieli o necelých 5 sekúnd rýchlejší.

Po pretekoch sa Ľuboš vyjadril: „Pre mňa to boli posledné preteky v tomto roku a som naozaj šťastný, že som ukončil sezónu na najvyššom stupienku. V celkovom hodnotení sezóny som to dotiahol na 3. miesto. Po celej tej hektickej sezóne mi to dáva ďalšiu silu a motiváciu! Ďakujem všetkým, ktorí ma podporujú.“

Teraz pretekárov čaká mimo sezónne obdobie, kedy si všetci na chvíľu odpočinú a postupne sa pustia do zimnej prípravy, ktorá je dôležitou súčasťou najmä fyzickej kondície.

 

Aktuality

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Včera 11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu