Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Endurosérie a stala sa jej celkovou víťazkou

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.
Matúš Bušík
Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Endurosérie a stala sa jej celkovou víťazkou

Cez víkend sa v susednom česku konalo posledné kolo enduro pretekov Česká Enduroserie, ktoré hostilo stredisko Klíny, nachádzajúce sa na severozápade Čiech.

Slovenskí jazdci to na preteky mali teda poriadne ďaleko, ale ani to ich od účasti na pretekoch neodradilo.

Najlepšie spomedzi slovenských pretekárov sa darilo Simone Kuchyňkvoej, ktorá potvrdila svoju vynikajúcu formu a po svetovom pohári žien do 21 rokov vyhrala aj posledné preteky Českej Endurosérie.

Organizátori si pre pretekárov pripravili až 6 rýchlostných skúšok na trati dlhej necelých 25 km, ktorá poskytovala prevýšenie 1 275 metrov.

Okrem druhej a tretej rýchlostnej skúšky sa Simone Kuchyňkovej z Okoeverywhere Racing podarilo vyhrať všetky ostatné a tešila sa tak z víťazstva v ženskej kategórii.

Jej výsledný čas bol 27:28,29 minút a pred druhou Dominikou Adamcovou mala v cieli náskok necelých 16 sekúnd. Na treťom mieste sa umiestnila Andrea Drengubáková.

Vďaka víťazstvu v poslednom kole sa Simona tešila aj z celkového prvenstva v seriáli pretekov!

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing na Instagrame napísal:“Posledné tohtoročné kolo Česká Enduroserie na Klínoch ukončila Simča na 1. mieste a zároveň je aj celkovo overall víťazkou. Veľká gratulácia! Trate boli namakané, radosť chodiť ku kamošom susedom, atmosféra vždy v TOP. Ďakujeme @ceskaenduroserie a našim partnerom.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKӨEVERYWHERE (@okoeverywhere)

V elitnej kategórii bol najrýchlejším jazdcom Vojta Bláha, ktorého výsledný čas bol 23:06,72 a pred druhým Přemkom Tejchamnom mal v cieli náskok necelých 16 sekúnd, tretí skončil Matěj Charvát so stratou takmer 22 sekúnd.

Najrýchlejším slovenským jazdcom v tejto kategórii bol Jakub Buday, ktorý uzatváral prvú desiatku najrýchlejších mužov, so stratou necelých 2 minút na víťaza.

Na 6. mieste v juniorskej kategórii skončil Jakub Kalus z tímu Okoeverywhere.

Reprezentoval nás aj Michael Kolář, ktorý v kategórii elektrobicyklov skončil na 5. mieste so stratou necelej minpty na víťaza pretekov Michala Prokopa.

Kompletné výsledky pretekov Česká Enduroserie Klíny nájdete na stránke www.sportsofttiming.sk.

 

Aktuality

Včera 18:47 Cube predstavil nový e-bike AMS Hybrid ONE44 s nízkou hmotnosťou a za dobrú cenu (detaily, špecifikácie, ceny).

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Včera 13:51 Video: Trať Red Bull Hardline Tasmania je brutálna a zábavná zároveň (POV).

Red Bull Hardline Tasmania sa uskutoční už tento víkend a je to vôbec po prvýkrát, čo sa tieto preteky budú konať mimo Dyfi bikeparku vo Walese. Organizátori však odviedli skvelú prácu a trať pretekov vyzerá úžasne, čo potvrdzujú aj jazdci vo videu.

Včera 12:55 Mathias Flückiger kritizuje aktuálne podmienky výberu jazdcov na olympijské hry.

Švajčiarsky pretekár Mathias Flückiger je aktuálne jednotkou v rebríčku UCI a to najmä vďaka svojim konzistentným výkonom, ktoré od svojho návratu do pretekov v horskej cyklistike, po tom čo ho v roku 2022 neprávom suspendovali pre podozrenie z dopingu. V Paríži sa pokúsi nadviazať na striebro z poslednej olympiády v Tokyu. Nepáčia sa mu však kritéria výberu jazdcov na OH a udáva, že to môže viesť k strate prestíže tohto podujatia.

Včera 11:19 Video: Majster sveta v zjazde Richard Tandara trénuje na kamenistej trati vo Finale Ligure (POV).

Rišo Tandara je mladý slovenský zjazdár, ktorý sa v poslednej sezóne tešil z titulu majstra sveta v zjazde do rokov. Svoju jazdeckú techniku a skill rozvíja v CTM Racing tímu, s ktorým sa v úvode sezóny vydali na sústredenie do známej talianskej lokality Finale Ligure.

19.02.2024 Video: Záver úvodnej etape UAE Tour poznačil nepríjemný hromadný pád, šprint vyhral Merlier.

Ako prvý sa rozbehol do šprintu Fernando Gaviria, ale začal priskoro a víťazom sa stal suverénne Tim Merlier pred Arvidom de Kleijnom a Markom Stewartom.

Zavrieť reklamu