Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Tlačové správy

Haibike predstavil nový model enduro elektrobicykla Hybe so zdvihom 160 mm a prevedením mullet

Haibike Hybe má motor nemeckej spoločnosti Bosch, zdvih vidlice je 170 mm a je určený na agresívnu jazdu po trailoch, ale aj na preteky v disciplíne E-Enduro.
Matúš Bušík

Spološnosť Haibike uviedla na trh nový výkonný EMTB navrhnutý tak, aby sa zvládol popasovať s akýmkoľvek terénom.

Inžinieri sa usilovali o maximalizáciu výkonu smerom hore, o čom svedčí použitie 85 Nm motora Bosch Performance Line CX Race, ale taktiež dole, čo deklarujú vyššie zdvihy a použitie menšieho 27,5´´ kolesa vzadu.

Aby sme ukázali všestrannosť, silu a rýchlosť HYBE, spojili sme dvoch Haibike športovcov z extrémne odlišných terénov.

Výzvou bolo preskúmať navzájom terén a vyskúšať nový HYBE na maximum.

V dvoch epických jazdách sa popasujú s rôznorodým terénom. Každý trail a prostredie pozná vždy iba jeden z dvoch športovcov. Ale cieľ je rovnaký: pretekať medzi sebou na vrchol hory!

Lea Deslandes a Andrea Garibbo cítia HYBE HYPE. Ukazujú silu HYBE v celej svojej kráse. S HYBE ste rovnako ako naši športovci pripravení riešiť čokoľvek a kedykoľvek.

Bezpečne vás prevedie neznámym terénom a dá vám šancu preskúmať nové pretekárske zážitky, na ktoré budete spomínať do konca života.

Výkon a chladenie

O výkon sa stará jeden z najprepracovanejších motorov súčasnosti, ktorý sa montuje len na tie najprémiovejšie bicykle s pretekárskymi ambíciami.

Konkrétne ide o motor Bosch Performance Line CX Race s krútiacim momentom 85 Nm.

Ten je navyše dodávaný s integrovaným chladiacim systémom, ktorý predlžuje životnosť celého systému a zabezpečí výborné fungovanie aj počas tých najnáročnejších podmienok.

Zdvihy

Tie najvyššie ambície okrem motora prezrádzajú aj vysoké zdvihy a kombinácie rôznych veľkostí kolies.

Zatiaľ čo vidlica vpredu poskytuje 170 mm zdvihu, zdvih rámu je 160 mm.

Ide teda o hraničné zdvihy medzi kategóriu agresívnych trailových bicykloch a pretekárskych enduro bicykloch. V súčasnosti ide zrejme o najpopulárnejšie zdvihy v kategórii elektrobicyklov.

Orientáciu na zjazd a agilitu bicykla prezrádza aj kombinácia kolies – mullet s veľkým 29´´ kolesom vpredu a menším 27,5´´ kolesom vzadu.

Aktuality

14:19 Harriet Burbidge-Smith oznámila koniec spolupráce so značkou Trek.

V akom tíme bude pokračovať zatiaľ nie je jasné.

12:06 Presne pred 12 rokmi oznámili, že Lance Armstrong príde pre doping o všetky tituly z Tour de France.

11. decembra v roku 2011 Lance Armstrong oficiálne stratil všetkých sedem titulov z Tour de France. Dva mesiace po rozhodnutí Americkej antidopingovej agentúry dostal Armstrong tiež doživotný zákaz činnosti v profesionálnej cyklistike.

11:47 Wout van Aert začal cyklokrosovú sezónu suverénnym víťazstvom pretekov Exact Cross v Essene (+galéria).

Preteky ovládli domáci belgickí jazdci, ktorí obsadili všetky priečky v top 10. Na pódiu pretekov kategórie C2 skončili aj Jens Adams a Thijs Aerts.

11:38 Nairo Quintana si zaslúži druhú šancu, hovorí Pello Bilbao.

Quintana mal tento rok nechcenú pauzu od pretekania na najvyššej úrovni WorldTour po tom, ako predčasne skončil v tíme Arkéa- Samsic. Dôvodom bol nález zakázanej látky tramadol vo vzorkách krvi odobratých počas Tour de France 2022. (El País)

11:17 Cyklokrosový Svetový pohár vo Val di Sole na snehu vyhral Joris Nieuwenhuis.

Nieuwenhais dosiahol na zasneženej trati svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári v kariére. Druhý skončil Niels Vandeputte a tretie miesto obsadil prekvapujúco mladý belgický pretekár Joran Wyseure. Ženskú kategóriu vyhrala Manon Bakker.

Zavrieť reklamu