Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Subaru „Power on“ a predstavenie modelu Subaru Solterra

Subaro uvádza na slovenský trh čisto elektrické auto Solterra. To navonok vyzerá rozdielne od iných vozidiel Subaru, ale svoju off-road DNA si zachováva.
Matúš Bušík
Subaru „Power on“ a predstavenie modelu Subaru Solterra

Keď sa povie ideálne auto pre bikera, mnohým napadne Subaru. Túto značku obľubujú nadšenci väčšiny outdoorových aktivít. Je to práve kvôli tomu, že Subaru má off road v DNA a práve to ho spája s komunitou adrenalínových nadšencov.

Subaru na trh prichádza s novinkou, ktorá je na prvý pohľad odlišná od svojich súrodencov a predchodcov. Okrem dizajnu sa odlišuje najmä tým, že je kompletne elektrické.

Ide o vozidlo Subaru Solterra, ktoré sa na Slovensku dostane do predaja na jeseň tohto roku. Mali sme možnosť otestovať ho na Subaru days v Šenkviciach na miestnej motokrosovej trati.

Subaru Solterra

Dizajn vozidla vychádza z Toyoty Bz4x. Navzájom sa odlišujú akurát prednou maskou, ktorú si Subaru ušilo na seba.

Ide o čistokrvý elektromobil, ale s prvkami pohonu charakterizujúcimi značku. Pohon na všetky štyri kolesá bude jedinou alternatívou, ktorá bude na Slovensku dostupná.

Vozidlo je taktiež vybavené technológiou X-Mode, ktorá v teréne robí divy. O tom sa presvedčili na strmých stúpaniach a klesaniach, ktoré šenkvická motokrosová trať ponúka.

Systém fungoval spoľahlivo a rozbehnúť sa z úplnej nuly aj v tom najstrmšom stúpaní a prachu nebol problém. V rámci X-Mode máte dokonca na výber medzi režimami sneh/prach alebo hlboký sneh/blato.

V prípade, že máte X-Mode aktivovaný a na začiatku zjazdu zvolíte rýchlosť, Solterra ju dokáže udržať počas celého klesania, bez toho aby ste mali nohy na pedáloch. Je to skvelé v naozaj strmých klesaniach, keď je zložité dávkovať brzdnú silu.

Navyše kolesá automaticky vyrovnávajú nerovnosti, čo svedčí o inteligencii celého systému. Interiér pôsobí moderne, ale nie je to nič prehnané.

Skvelou správou je, že Solterra má prednú kameru, ktorú sme využívali pri strmých stúpaniach, kedy ste cez čelné sklo mohli sledovať akurát tak vtáky na oblohe. Vďaka tomu sa vodič, ale aj celá posádka cíti oveľa bezpečnejšie aj v terénoch, kde by to inak bola lotéria.

Okrem toho je jazda aj po nerovnostiach dostatočne pohodlná a miesta na sedenie je dostatok. Auto sme vôbec nešetrili, veď je to Subaru a myslím, že to zvládlo.

Subaru Days – Power on

Testovania vozidiel Subaru sme sa zúčastnili počas akcie v Šenkviciach, ktorú pre nás zorganizovali. Po úvodnom príhovore predstaviteľov značky na Slovensku a oboznámení nás s programom sme sa rozdelili do dvoch tímov a vydali sa testovať rôzne autá.

Okrem Solterry boli k dispozícii aj populárne modely Outback, Forester a XV.

Časť jazdcov krúžila na motokrosovej dráhe, čo bola vynikajúca skúsenosť. Strmé výšvihy, klesania a náklony dodajú vášmu telu a mysli správnu porciu adrenalínu a z auta vysadnete s úsmevom na tvári.

Druhá časť bola venovaná jazde po vinohradoch, patriacim vinárstvu Karpatská perla, ktoré bolo našim hostiteľom až do večerných hodín.

Organizátori nám pripravili skvelú večeru, ktorá bola podporená ochutnávkou vín a exkurziou po vínnych pivniciach. Ja po tomto dni rozhodne ostávam Subaru pozitívny a naďalej verím vlastnostiam a schopnostiam tejto značky.

Je jedno či ide o elektromobil alebo klasické vozidlo, Subaru vás dostane takmer všade!

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu