Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Víťazi Tour, Gira a Vuelty sa stretnú na pódiu v Madride. Sepp Kuss sa stane víťazom Vuelta a España 2023

Sepp Kuss, Jonas Vingegaard a Primož Roglič obsadia tri najvyššie priečky celkovej klasifikácie španielskej Gran Tour.
Martin Sarvaš
Víťazi Tour, Gira a Vuelty sa stretnú na pódiu v Madride. Sepp Kuss sa stane víťazom Vuelta a España 2023

20. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Sprintcycling

Trojica jazdcov Sepp Kuss, Jonas Vingegaard a Primož Roglič prešli spoločne cieľom predposlednej etapy Vuelta a España 2023.

Držali sa za ramená a oslavovali obrovský úspech, keďže vedľa Kussa v červenom drese bude na pódiu v Madride aj Vingegaard a Roglič.

Znamená to, že na jednom najvyšších stupňoch sa stretnú tohtoroční víťazi Tour de Frace, Giro d’Italia a Vuelta a España.

Tím Jumbo-Visma tiež dosiahne niečo, čo sa ešte v histórii cyklistiky nikomu nepodarilo, keďže jazdci jedného tímu vyhrali počas jednej sezóny všetky tri preteky Grand Tour.

Kuss mal pôvodne len pomáhať Rogličovi a Vingegaardovi

Aj keď je možné, že ak by jeden z dvojice Roglič a Vingegaard chcel, mohol byť víťazom jeden z nich, je skutočne obdivuhodné, že „dovolili“ vyhrať práve Seppovi Kussovi, ktorý je skvelým vrchárskym superdomestikom a práve on pomohol Vingegaardovi k víťazstvu na Tour a Rogličovi k víťazstvu na Gire.

Sepp Kuss totiž nešiel pôvodne na Vueltu ako líder, ale ako pomocník. Mal za sebou náročné trojtýždňové preteky Giro d’Italia a Tour de France, takže sa nečakalo, že by dokázal podať výkon, ktorým by mohol mieriť k zisku červeného dresu.

28-ročný Američan ukázal, že je stále vo forme víťazstvom horskej šiestej etapy a do červeného dresu sa obliekol po siedmej etape.

Situácia sa výrazne zmenila v 13. etape, kedy nezvládol vysoké tempo tímu Jumbo-Visma jeden z najväčších favoritov Remco Evenepoel a po dojazde na legendárnom vrchole Col du Tourmalet sa Roglič a Vingegaard posunuli na druhé a tretie miesto celkovej klasifikácie.

Odvtedy už trio tímu Jumbo-Visma už len kontrolovalo preteky, a aj keď sa Roglič s Vingegaardom ešte časovo výrazne priblížili ku Kussovi, víťazstvo Vuelty napokon prenechali svojmu vernému domestikovi.

Sepp Kuss: Je to obrovská úľava

„Je to obrovská úľava. Stále sa zotavujem z posledného stúpania, ale nakoniec sme to dali,“ povedal Kuss po 20. etape Vuelty.

„Robert [Gesink] a Dylan [Van Baarle] odviedli skvelú prácu a takmer celý deň boli na čele našej skupiny a držali tempo. Bol to dlhý a náročný deň, a boli tam takmer celý čas, takže skutočne klobúk dole.“

„V záverečnom stúpaní pre mňa pracovali skvele Attila [Valter] aj Primož [Roglič] a potom na rovine spolu s Jonasom [Vingegaardom], Je to niečo, čo som si nikdy nedokázal predstaviť,“ priznal 28-ročný Američan.

„Prejazd cieľom bol skutočne nezabudnuteľný moment. Mať možnosť ísť pohodlne záverečné stúpanie spolu s Primožom a Jonasom bolo skvelé,“ dodal Sepp Kuss, ktorý bude po 12 rokoch prvým Američanom, ktorý sa oblečie do červeného dresu víťaza pretekov Vuelta a España.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu