Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Bývalý profesionálny cyklista obvinil jazdcov tímu Jumbo-Visma z „mechanického dopingu“

43-ročný Francúz Jérôme Pineau nehovorí o klasickom dopingu, ale o nedovolených vylepšeniach bicyklov jazdcov tímu Jumbo-Visma. Svoje tvrdenia však nepodložil žiadnymi dôkazmi.
Martin Sarvaš
Bývalý profesionálny cyklista obvinil jazdcov tímu Jumbo-Visma z „mechanického dopingu“

Foto: Jumbo-Visma

Tím Jumbo-Visma je na pretekoch Vuelta a España suverénne najlepší a vo vedení celkovej klasifikácie je na čele trojica jazdcov Sepp Kuss, Jonas Vingegaard a Primož Roglič.

Obvinenia o užívaní zakázaných látok sa už pravdepodobne zdali nezaujímavé a bývalý profesionálny cyklista Jérôme Pineau obvinil jazdcov tímu Jumbo-Visma z „mechanického dopingu“.

Pri svojich tvrdeniach narážal najmú na útok Seppa Kussa v stúpaní Col du Tourmalet v závere 13. etapy Vuelty, v ktorom musel po zrýchlení pribrzdiť kvôli divákom vedľa cesty a následne opäť výrazne zvýšil tempo.

43-ročný Pineau si myslí, že v bicykloch jazdcov Jumbo-Visma je niečo, čo ich zrýchľuje.

„Vidíme tie zábery… Nehovorím o dopingu, ale o niečom oveľa horšom,“ povedal Pineau.

„Mechanický doping? Áno, mechanický. Keď sa pozriete na útok Seppa Kussa na Col du Tourmalet proti jazdcom ako Juan Ayuso, Cian Uijtdebroeks – ktorý je považovaný za veľký talent – a Marc Soler.“

„Kuss ide pri svojom útoku o desať kilometrov za hodinu rýchlejšie, potom musí pribrzdiť kvôli divákom a potom ide zase o desať kilometrov za hodinu rýchlejšie,“ hovorí Pineau. „Ako to môžete vysvetliť?“

„Cyklistika je môj šport, žil som z nej a stále žijem. Je to moja vášeň, ale bojím sa. Veľmi ma to znepokojuje. Vidím, že sa dejú určité veci… Na Col de Spandelles ide Kuss o desať sekúnd dopredu bez toho, aby šliapal do pedálov. Neviem, ako je to možné,“ pokračoval Pineau.

„Ani u Armstronga neboli žiadne dôkazy. Čakáme, kým nás stena udrie do tváre. Ale možno už bude neskoro,“ dodal Pineau.

Video: Útok Seppa Kussa v stúpaní Col du Tourmalet

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu