Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jesús Herrada vyhral z úniku 11. etapu Vuelty, Thomas sa dostal do úniku a znížil stratu v celkovom hodnotení

Na druhom mieste skončil Romain Grégoire a tretí finišoval Andreas Kron. V červenom drese lídra Vuelta a España 2023 zostáva aj naďalej Sepp Kuss.
Martin Sarvaš
Jesús Herrada vyhral z úniku 11. etapu Vuelty, Thomas sa dostal do úniku a znížil stratu v celkovom hodnotení

11. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Lerma → La Laguna Negra
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 163,2 km
  • Prevýšenie: 2203 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 46,8 km/h
  • Víťaz: Jesús Herrada (Cofidis)

Jesús Herrada (Cofidis) sa stal víťazom jedenástej etapy Vuelta a España 2023 po rozhodujúcom útoku z vedúcej skupiny v záverečnom stúpaní La Laguna Negra.

Na druhom mieste skončil Romain Grégoire (Groupama FDJ) a tretí finišoval Andreas Kron (Lotto-Dstny).

Do početného 26-členného úniku sa dostal aj Filippo Ganna s Geraintom Thomasom (obaja Ineos Grenadiers), no aj napriek skvelej práci Gannu sa Thomasovi nepodarilo zakončiť etapu víťazstvom a nakoniec skončil piaty.

Thomas sa však výrazne posunul v celkovej klasifikácii, v ktorej po páde a mechanických problémoch v predošlých etapách zaostával o viac ako 13 minút. 37-ročný Brit tak momentálne stráca 7:34 min na vedúceho Seppa Kussa (Jumbo-Visma).

Na čele celkovej klasifikácie zostáva aj naďalej Sepp Kuss, ktorý vedie o 26 sekúnd pred Marcom Solerom (UAE Emirates) a na treťom mieste je Remco Evenepoel (Soudal-QuickStep) so stratou 1:09 min na Kussa.

Štvrtý Primož Roglič má 27-sekundovú stratu na Evenepoela a za ním sú v najlepšej desiatke priebežne Lenny Martinez (Graoupama-FDJ), João Almeida (UAE Emirates), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), Juan Ayuso (UAE Emirates), Enric Mas (Movistar) a Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe)

Jeden z najväčších favoritov celkovej klasifikácie Juan Ayuso ešte v úvode etapy nepríjemne spadol a utrpel tržné rany, ale napokon etapu dokončil bez akejkoľvek časovej straty.

</p> <h3>Záverečný kilometer 11. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 11. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Zavrieť reklamu