Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Detaily 9. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Deviata etapa Vuelty sa začína v Cartagene a končí sa na vrchole stúpania Collado de la Cruz de Caravaca. Má 184,5 km a prevýšenie 3041 m. V závere sa očakáva súboj favoritov celkovej klasifikácie, aj keď etapové víťazstvo môže pripadnúť jazdcovi z úniku.
Martin Sarvaš
Detaily 9. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

9. etapa Vuelta a España 2023: Cartagena → Collado de la Cruz de Caravaca | 184,5 km | 3041 m | horská

 Cartagena → Collado de la Cruz de Caravaca

  • Dátum: 3. septembra
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 184,5 km
  • Prevýšenie: 3041 m
  • Štart: 12:39 hod
  • Očakávaný koniec: 17:15 hod

Deviata etapa Vuelta a España 2023 vedie z Cartageny na pobreží Stredozemného mora do Caravaca de la Cruz, ktoré sa nachádza v horách Murcie. Trasa je dlhá 184,5 kilometra a cieľové stúpanie mí 8,2 kilometra pri priemernom sklone 5,5 %.

Prvá časť etapy je rovinatá, kým trasa po približne hodine pretekov začne stúpať. Puerto Casas de Marina la Perdiz je 11,5 kilometra dlhé stúpanie s priemerným sklonom 4,9 %. Trasa potom pokračuje viac zvlneným terénom. Cesty počas zvyšku dňa stúpajú a klesajú, no ani dĺžka kopcov, ani stúpania nie sú odstrašujúce.

Podľa čísiel vyzerá 9. etapa na Vuelty sľubne pre únik, ale môže sa stať, že sa bude bojovať aj o sekundy v celkovom hodnotení.

Rozhodujúce stúpanie Collado de la Cruz de Caravaca má 8,2 kilometra pri priemere 5,5 % a ide o veľmi nepravidelné stúpanie s krátkymi zjazdmi a strmými úsekmi so sklonom 15 %. Najstrmší úsek má sklon 20 %, zatiaľ čo posledný kilometer stúpa pri priemere 9,5 %.

Najväčší favoriti

*** Damiano Caruso, Lennard Kämna, Santiago Buitrago
** Romain Bardet, Oier Lazkano, Andreas Kron, Max Poole
* Thomas De Gendt, Bauke Mollema, Rui Costa, Samuele Battistella

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu