Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Detaily 9. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Deviata etapa Vuelty sa začína v Cartagene a končí sa na vrchole stúpania Collado de la Cruz de Caravaca. Má 184,5 km a prevýšenie 3041 m. V závere sa očakáva súboj favoritov celkovej klasifikácie, aj keď etapové víťazstvo môže pripadnúť jazdcovi z úniku.
Martin Sarvaš
Detaily 9. etapy Vuelta a España 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

9. etapa Vuelta a España 2023: Cartagena → Collado de la Cruz de Caravaca | 184,5 km | 3041 m | horská

 Cartagena → Collado de la Cruz de Caravaca

  • Dátum: 3. septembra
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 184,5 km
  • Prevýšenie: 3041 m
  • Štart: 12:39 hod
  • Očakávaný koniec: 17:15 hod

Deviata etapa Vuelta a España 2023 vedie z Cartageny na pobreží Stredozemného mora do Caravaca de la Cruz, ktoré sa nachádza v horách Murcie. Trasa je dlhá 184,5 kilometra a cieľové stúpanie mí 8,2 kilometra pri priemernom sklone 5,5 %.

Prvá časť etapy je rovinatá, kým trasa po približne hodine pretekov začne stúpať. Puerto Casas de Marina la Perdiz je 11,5 kilometra dlhé stúpanie s priemerným sklonom 4,9 %. Trasa potom pokračuje viac zvlneným terénom. Cesty počas zvyšku dňa stúpajú a klesajú, no ani dĺžka kopcov, ani stúpania nie sú odstrašujúce.

Podľa čísiel vyzerá 9. etapa na Vuelty sľubne pre únik, ale môže sa stať, že sa bude bojovať aj o sekundy v celkovom hodnotení.

Rozhodujúce stúpanie Collado de la Cruz de Caravaca má 8,2 kilometra pri priemere 5,5 % a ide o veľmi nepravidelné stúpanie s krátkymi zjazdmi a strmými úsekmi so sklonom 15 %. Najstrmší úsek má sklon 20 %, zatiaľ čo posledný kilometer stúpa pri priemere 9,5 %.

Najväčší favoriti

*** Damiano Caruso, Lennard Kämna, Santiago Buitrago
** Romain Bardet, Oier Lazkano, Andreas Kron, Max Poole
* Thomas De Gendt, Bauke Mollema, Rui Costa, Samuele Battistella

Aktuality

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu