Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Primož Roglič porazil v šprinte Evenepoela a vyhral ôsmu etapu Vuelty, Sepp Kuss sa oblečie do červeného dresu

Remco Evenenepoel skončil v horskej ôsmej etape na druhom mieste a tretí finišoval Juan Ayuso.
Martin Sarvaš
8. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Cxcling Creative Agency

8. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Dénia → Xorret de Catí
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 165 km
  • Prevýšenie: 3619 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 39 km/h
  • Víťaz: Primož Roglič (Jumbo-Visma)

Primož Roglič (Jumbo-Visma) vyhral horskú ôsmu etapu pretekov Vuelta a España 2023, keď po záverečnom stúpaní Xorret de Catí a krátkom zjazde porazil v šprinte Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep), ktorý skončil druhý a tretí finišoval Juan Ayuso (UAE Team Emirates).

Za Ayusom prešli cieľom zvyšní favoriti celkového hodnotenia Enric Mas (Movistar), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), João Almeida (UAE Emirates), Sepp Kuss (Jumbo-Visma) a Marc Soler (UAE Emirates).

Výsledok znamená, že Roglič získal štyri bonusové sekundy na Evenepoela, ktorý získal dve sekundy na Ayusa, zatiaľ čo Mas, Vingegaard, Almeida, Kuss a Soler prešli cieľom o ďalšie dve sekundy.

Červený dres tiež zmenil majiteľa po tom, čo Lenny Martinez (Groupama-FDJ) predčasne neudržal tempo v záverečnom strmom stúpaní. Skončil na 13. mieste so stratou 1:10 min, čo znamená, že Kuss je novým lídrom pretekov Vuelty. Na druhom mieste je momentálne Marc Soler so stratou 43 sekúnd a tretí je Martinez, ktorý zaostáva o minútu.

„Pekné, však? Teraz som ešte uvoľnenejší,“ povedal po etape Roglič. „Už to bolo pekné, ale predovšetkým som šťastný, že som sa z toho pádu dostal. Teraz si to užívame a ideme deň za dňom.“

„Vždy dúfate v to najlepšie. Chalani odviedli naozaj úžasnú prácu, kontrolovali naozaj silný únik. Potom sme nakoniec nemali inú možnosť.“

„Bolo to ťažké. Zrýchlil som už pri prvom stúpaní a tiež som presne nevedel, ako to bude. V šprinte je to vždy trochu hazard, ale mal som nohy a dokázal som to,“ dodal Primož Roglič.

Záverečný kilometer 8. etapy Vuelta a España 2023

Výsledky 8. etapy Vuelta a España 2023

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu