Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Primož Roglič porazil v šprinte Evenepoela a vyhral ôsmu etapu Vuelty, Sepp Kuss sa oblečie do červeného dresu

Remco Evenenepoel skončil v horskej ôsmej etape na druhom mieste a tretí finišoval Juan Ayuso.
Martin Sarvaš
8. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Cxcling Creative Agency

8. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Dénia → Xorret de Catí
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 165 km
  • Prevýšenie: 3619 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 39 km/h
  • Víťaz: Primož Roglič (Jumbo-Visma)

Primož Roglič (Jumbo-Visma) vyhral horskú ôsmu etapu pretekov Vuelta a España 2023, keď po záverečnom stúpaní Xorret de Catí a krátkom zjazde porazil v šprinte Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep), ktorý skončil druhý a tretí finišoval Juan Ayuso (UAE Team Emirates).

Za Ayusom prešli cieľom zvyšní favoriti celkového hodnotenia Enric Mas (Movistar), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), João Almeida (UAE Emirates), Sepp Kuss (Jumbo-Visma) a Marc Soler (UAE Emirates).

Výsledok znamená, že Roglič získal štyri bonusové sekundy na Evenepoela, ktorý získal dve sekundy na Ayusa, zatiaľ čo Mas, Vingegaard, Almeida, Kuss a Soler prešli cieľom o ďalšie dve sekundy.

Červený dres tiež zmenil majiteľa po tom, čo Lenny Martinez (Groupama-FDJ) predčasne neudržal tempo v záverečnom strmom stúpaní. Skončil na 13. mieste so stratou 1:10 min, čo znamená, že Kuss je novým lídrom pretekov Vuelty. Na druhom mieste je momentálne Marc Soler so stratou 43 sekúnd a tretí je Martinez, ktorý zaostáva o minútu.

„Pekné, však? Teraz som ešte uvoľnenejší,“ povedal po etape Roglič. „Už to bolo pekné, ale predovšetkým som šťastný, že som sa z toho pádu dostal. Teraz si to užívame a ideme deň za dňom.“

„Vždy dúfate v to najlepšie. Chalani odviedli naozaj úžasnú prácu, kontrolovali naozaj silný únik. Potom sme nakoniec nemali inú možnosť.“

„Bolo to ťažké. Zrýchlil som už pri prvom stúpaní a tiež som presne nevedel, ako to bude. V šprinte je to vždy trochu hazard, ale mal som nohy a dokázal som to,“ dodal Primož Roglič.

</p> <h3>Záverečný kilometer 8. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 8. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Včera 13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

Zavrieť reklamu